Poznań: Joanna Dudkowska i Chuc Frazier. To był świetny koncert nad rzeką!

Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier Wilda fot.TP Magda Zając

Dobra muzyka, doskonali muzycy, którzy w dodatku cieszą się z tego, że grają ze sobą, no i ta dobra energia, którą – oprócz świetnej muzyki – dostaje widownia. To cecha charakterystyczna koncertów Joanny Dudkowskiej, Chuca Fraziera i ich zespołu.

Za każdym razem, gdy grają, warto być na ich koncercie, bo poza tym, że są doskonałymi muzykami, są też muzykami niezwykle kreatywnymi i żaden utwór nie brzmi tak samo. Klasyka w ich wydaniu również nabiera innego wyrazu, dodatkowej głębi i charakteru – a ta nieco starsza staje się bardziej współczesna. To fascynujące uczucie, gdy słucha się klasyki w rodzaju „Purple Rain” w zupełnie innym, oryginalnym wydaniu i odkrywa zupełnie nowe cechy tego utworu, których się nawet nie podejrzewało…

Podczas koncertu 18 sierpnia na plaży Eco Wilda okazało się też, że – mimo iż oboje, i Dudkowska, i Frazier, słyną jako muzycy sesyjni, to doskonale odnajdują się w plenerze, a to, co i jak grają, doskonale współgra z otoczeniem – w tym przypadku z płynącą nieopodal Wartą.

To był świetny koncert. Miejmy nadzieję, że wkrótce znów będzie można ich usłyszeć w Poznaniu, choć pewnie na kolejny koncert plenerowy trzeba będzie zaczekać do przyszłego lata…

Przypomnijmy, że Joanna Dudkowska to basistka, kompozytorka, a Chuc Frazier jest amerykańskim artystą pochodzącym z Houston w Teksasie. Wspólnie tworzą nowatorskie, oryginalne i ciekawe kompozycje – ale chętnie także sięgają po klasykę jazzu, rocka, funky i bluesa, które aranżują i interpretują w swój niepowtarzalny sposób.

Joannie i Chucowi towarzyszą podczas koncertu towarzyszyli:
piano, hammond: Mateusz Urbaniak
skrzypce, chórki: Anastazja Nowak
perkusja: Mikołaj Lisowski