Poznań: Jeżyckie przedszkola i szkoły proszą o głosy w PBO

Wyposażenie laboratorium chemiczno-fizycznego, sal do nauki języków obcych, kupno tablic multimedialnych i klocków Lego do programowania i robotyki. To tylko kilka pozycji z listy zgłoszonej do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 przez 3 jeżyckie przedszkola i 3 szkoły.

Czego brakuje szkołom i przedszkolom? Każdy, kto ma dziecko w placówce oświatowej, doskonale wie, że najwłaściwszą odpowiedzią byłoby „wszystkiego”. Bo każda pomoc się przyda.

Tym razem jeżyckie szkoły i przedszkola walczą konkretnie o środki finansowe na nowoczesne pomoce naukowe. Każda z placówek dostanie równo po 100 tys zł. Na co zostaną wydane? Z tych pieniędzy zostanie kupione wyposażenie laboratorium chemiczno-fizycznego, laboratoria przedszkolne, wyposażenie sal do nauki języków obcych, tablety, tablice multimedialne, klocki Lego do programowania i robotyki, programy edukacyjne, wiatraki matematyczne oraz instrumenty muzyczne.

Wszystko po to, by dzieci miały szeroką ofertę edukacyjną w nowoczesnej technologicznie formie, która da szansę na ich rozwój w warunkach na miarę XXI w.

– To jedyna taka szansa na unowocześnienie naszych placówek w sensie jakości i metod nauczania – zwraca uwagę Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, przewodnicząca Rady Osiedla Jeżyce.

Na wybrane projekty PBO można głosować do 21 października doi godziny 12.00.

el

Podziel się: