Poznań: Jeżyce nadal walczą o bezpieczeństwo na ulicach

Bezpieczeństwo na drogach 2 fot. Rada Osiedla Jeżyce
Można by pomyśleć, że skoro Radzie Osiedla Jeżyce udało się wywalczyć ograniczenie ruchu na kilku niebezpiecznych ulicach, to spoczną na laurach. Ale oni walczą dalej i poprosili o pomoc Mariusza Wiśniewskiego, zastępce prezydenta.

dzięki akcjom Rady Osiedla Jeżyce od 5 grudnia – jak o tym pisaliśmy – są już zamontowane poduszki wyspowe, które nie pozwolą miłośnikom szybkiej jazdy zbytnio się rozpędzić, o ile nie chcą stracić kilku elementów zawieszenia. Poduszki i inne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pieszych znajdują się na ul. Kościelnej (przed przejściem dla pieszych, w pobliżu numeru 42), ul. Mylnej (pośrodku odcinka ul. Jeżycka – ul. Poznańska), ul. Strzałkowskiego (od południowej strony skrzyżowania z ul. Mansfelda) oraz na ul. Sienkiewicza (od zachodniej strony skrzyżowania z ul. Reja).

Wśród problemów, z którymi borykają się mieszkańcy, jest na przykład jazda samochodem po chodniku, co notorycznie zdarza się na ulicy Kościelnej. Wystarczył jeden spacer z policjantami, by złapać kilku kierowców na gorącym uczynku, zupełnie nie przejmujących się przy tym, że zbliża się do nich umundurowany patrol…

Radni zaprosili też na wizję lokalną Mariusza Wiśniewskiego, zastępcę prezydenta, a także przedstawicieli miejskich instytucji (Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, ZTM Poznań, Miejski Inżynier Ruchu, Straż Miejska Miasta Poznania), by pokazać im, co jeszcze jest do zrobienia w kwestii bezpieczeństwa na Jeżycach.

„Zrobiliśmy 7000 kroków, czyli ponad 4 km odwiedzając m.in. Szkołę Podstawową nr 71, ul. Słowackiego na odcinku przy Szkole Podstawowej nr 36, rynek Jeżycki i jego przystanki tramwajowe, ulice Szamarzewskiego, Wawrzyniaka czy Kościelną” – podsumowują radni. – „Przedstawiliśmy najważniejsze problemy, jakie zgłaszają mieszkańcy Jeżyc i wspólnie szukaliśmy możliwych rozwiązań. Liczymy, że przynajmniej część z nich uda się już wkrótce rozwiązać”.

ROJ, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: