Poznańska karta Turystyczna fot. UMP

Poznań: Jesteś turystą? Kup Poznańską Kartę Turystyczną!

Bezpłatna komunikacja miejska, wstęp wolny do większości muzeów oraz zniżki do hoteli, restauracji i obiektów sportowo-rekreacyjnych. To wszystko daje Poznańska Karta Turystyczna.

Poznańska Karta Turystyczna pozwala korzystać na preferencyjnych warunkach z prawie 200 atrakcji. Udogodnienie jest dostępne w kilku wersjach: jedno-, dwu- i trzydniowej, w opcji normalnej i ulgowej, z komunikacją miejską lub bez.

Kartę można kupić w punktach informacji turystycznej na Starym Rynku 59/60, w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica (ul. Bukowska 285), na Dworcu Kolejowym Poznań Główny (ul. Dworcowa), w Centrum Informacji Kulturalnej (Arkadia, ul. Ratajczaka 44), a także w wybranych hotelach i Muzeum Narodowym. Możliwy jest także zakup za pośrednictwem strony internetowej Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

Koszt karty 1-dniowej z darmową komunikacją to: 49 zł (normalna), 35 zł (ulgowa), a bez komunikacji: 44 zł (normalna) i 30 zł (ulgowa). Za kartę 2-dniową z komunikacją trzeba zapłacić: 65 zł (normalna) lub 49 zł (ulgowa), bez komunikacji: 55 (normalna) i 40 zł (ulgowa). Karta 3-dniowa z komunikacją kosztuje: 79 (normalna) i 59 zł (ulgowa), bez komunikacji: 65 zł (normalna) i 48 zł (ulgowa).

Aby korzystać z karty, należy wpisać na awersie imię i nazwisko oraz datę (od tego dnia rozpoczyna się korzystanie z niej). Dokumentu nie można udostępniać osobom trzecim, jest on ważny z dowodem tożsamości. Z kartą jako biletem sieciowym można jeździć na wszystkich liniach miejskich i podmiejskich obsługiwanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, w strefach A, B i C. Do karty dołączona jest książeczka-przewodnik. Zamieszczono tam informacje o atrakcjach, z których można skorzystać oraz zniżkach i wstępach wolnych.

Projekt jest realizowany przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej PLOT lub uzyskać pod numerem telefonu: 61 878 55 06.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze