Poznań: Jest wyrok w sprawie śmierci dwulatki z Piły. Rodzice zostali skazani

Poznański Sąd Apelacyjny uznał, że Angelika i Szymon B., rodzice 2-letniej Lilianny, przyczynili się do jej śmierci. Podtrzymał w ten sposób wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu. Od wyroku odwołała się prokuratura.

2-letnia Lilianna zmarła w marcu 2017 roku. Powodem śmierci był poważny uraz głowy, bo dziewczynka została pobita przez ojczyma. Jak ustalili śledczy i jak zeznała matka dziewczynki, Angelika, chociaż później wycofała się z tych zeznań, Szymon B. miał wykręcić dziecku rękę i popchnąć tak, że dziewczynka uderzyła głową o futrynę drzwi i o podłogę.

Dziecko straciło przytomność i rodzice zabrali ją do lekarza, ale nie powiedzieli, jaka jest przyczyna utraty przytomności. To, że dziecko ma poważny i w konsekwencji śmiertelny uraz głowy, okazało się dopiero w szpitalu, gdzie ją przewieziono i zrobiono dokładne badania. Ale wtedy na ratunek było już za późno i mimo wysiłków lekarzy dziecko zmarło.

Jak podaje „Głos Wielkopolski”, Szymon B. i Angelika B. zostali oskarżeni przez prokuraturę o zabójstwo dziewczynki. Ojczym nie przyznał się do winy, natomiast Angelika początkowo przyznała się i opisała dokładnie całe zdarzenie. Jednak już na pierwszej rozprawie w sądzie wycofała się z zeznań.

W grudniu 2018 roku zapadł wyrok: Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że Szymon B. nie jest winny zabójstwa dziewczynki, ale jest winny znęcania się nad swoimi dziećmi oraz podawania amfetaminy swojej żonie – i skazał go na 12 lat i 2 miesiące więzienia.

Angelikę B. za nieumyślnie przyczynienie się do śmierci córki skazano na dwa lata więzienia. Od wyroku odwołała się prokuratura, jednak podczas piątkowej rozprawy Sąd Apelacyjny wydał prawomocny wyrok podtrzymując wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: