Jedzielnia Święty Marcin

Poznań: Jedzielnia zaprasza na Święty Marcin

Już po raz ostatni w tym roku Jedzielnia proponuje spotkanie z dobrą, lokalną kuchnią w plenerze. Tym razem restauratorzy opanowali Święty Marcina i zapraszają od 12.00.

Jedzielnia, to kampania, której organizatorzy regularnie w plenerze przypominają mieszkańcom Poznania, że warto Dobrze Jeść, że przyjemnie jest kupować świeże, regionalne produkty (w tym szczególnie owoce i warzywa), cudownie jest tworzyć z nich tradycyjne i zaskakujące potrawy, a w szczególnych momentach – ekscytująco jest odkrywać świetne poznańskie restauracje. W tym, roku doszła niespodzianka – piekarnia/ciastkarnia/kawiarnia ze słodkim. Bo tego wszystkim brakowało w ubiegłym roku.

“Zawsze w sobotę, raz w miesiącu, na specjalnym stoisku lokalne restauracje zaprezentują potrawy przygotowane z produktów sezonowych” – zapraszają organizatorzy. – “Wyznaczyliśmy cenę wszystkich dań na 10 zł, tak, żeby każdy mógł spróbować jak najwięcej”.

W ramach drugiej już edycji kampanii, przez pięć miesięcy 2019 roku, razem z poznańskimi restauratorami Jedzielnia pojawiała się w przeróżnych miejscach: w maju i czerwcu była na targowiskach, w wakacje – w wakacyjnym plenerze, w miejscach najbardziej lubianych przez poznaniaków. A kończy we wrześniu naprawdę mocnym akcentem na Świętym Marcinie.

A kto będzie? Będzie “Oskoma”, “PaniStek”, “62 Bar& Restaurant”, restauracja “Projekt Alfa”, Cafe “Myńska”, restauracja “Fiesta Del Vino” oraz restauracja “A Nóż Widelec”. Namioty restauracyjne już są, a pysznych dań będzie można próbować do 18.00.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze