Poznań: Jedzielnia zaprasza na Święty Marcin

Jedzielnia Święty Marcin
Już po raz ostatni w tym roku Jedzielnia proponuje spotkanie z dobrą, lokalną kuchnią w plenerze. Tym razem restauratorzy opanowali Święty Marcina i zapraszają od 12.00.

Jedzielnia, to kampania, której organizatorzy regularnie w plenerze przypominają mieszkańcom Poznania, że warto Dobrze Jeść, że przyjemnie jest kupować świeże, regionalne produkty (w tym szczególnie owoce i warzywa), cudownie jest tworzyć z nich tradycyjne i zaskakujące potrawy, a w szczególnych momentach – ekscytująco jest odkrywać świetne poznańskie restauracje. W tym, roku doszła niespodzianka – piekarnia/ciastkarnia/kawiarnia ze słodkim. Bo tego wszystkim brakowało w ubiegłym roku.

„Zawsze w sobotę, raz w miesiącu, na specjalnym stoisku lokalne restauracje zaprezentują potrawy przygotowane z produktów sezonowych” – zapraszają organizatorzy. – „Wyznaczyliśmy cenę wszystkich dań na 10 zł, tak, żeby każdy mógł spróbować jak najwięcej”.

W ramach drugiej już edycji kampanii, przez pięć miesięcy 2019 roku, razem z poznańskimi restauratorami Jedzielnia pojawiała się w przeróżnych miejscach: w maju i czerwcu była na targowiskach, w wakacje – w wakacyjnym plenerze, w miejscach najbardziej lubianych przez poznaniaków. A kończy we wrześniu naprawdę mocnym akcentem na Świętym Marcinie.

A kto będzie? Będzie „Oskoma”, „PaniStek”, „62 Bar& Restaurant”, restauracja „Projekt Alfa”, Cafe „Myńska”, restauracja „Fiesta Del Vino” oraz restauracja „A Nóż Widelec”. Namioty restauracyjne już są, a pysznych dań będzie można próbować do 18.00.

Mat. pras., el

Podziel się:

Ostatnio dodane: