Jedzielnia na Świętym Marcinie

Poznań: Jedzielnia wraca!

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się pierwsza tegoroczna edycja Jedzielni. Znajdziecie ją na placu Wolności. Między 11.00 a 16.00 poznańscy restauratorzy zaproponują poznaniakom dania, z których żadne nie będzie droższe niż 10 zł.

– Już trzeci rok trzymamy się naszych trzech żelaznych zasad: zapraszamy najfajniejsze poznańskie restauracje, wybieramy wyjątkowe miejsca i proponujemy dania nie droższe niż 10 zł – mówi Michał Czajka, organizator Jedzielni. – Taki zestaw świetnie sprawdził się w poprzednich latach, kiedy to w sumie niemal 50 poznańskich restauratorów przygotowało 175 potraw serwując nam ponad 8000 porcji”

Podczas Jedzielni na placu Wolności dania będzie przygotowywało pięć restauracji. Będzie więc kuchnia włoska, meksykańska, gruzińska i polska, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
– Staramy się, by u nas zawsze każda restauracja prezentowała inną kuchnię – wyjaśnia Michał Czajka.

W tym roku władze miasta i spółka Targowiska zaplanowały 7 edycji Jedzielni: 5 odbędzie się w popularnych miejscach Poznania, a dwie na rynkach: Jeżyckim i Wildeckim.
– Celem Jedzielni jest promocja poznańskich restauracji wśród mieszkańców Poznania i, jak widzieliśmy przez ostatnie dwa sezony, świetnie się to sprawdza – ocenia Marta Raszeja z Gabinetu Prezydenta Poznania. – W tym roku akcja jest dla nas szczególnie ważna, bo stała się elementem starań Urzędy Miasta Poznania o to, by wesprzeć przedsiębiorców, którzy ucierpieli podczas epidemii koronawirusa. Właściciele restauracji należą niestety do tych, których zamknięcie gospodarki dotknęło najbardziej.

Kto nie zdąży 27 czerwca na plac Wolności, może się wybrać na następną Jedzielnię: 18 lipca na rynku Jeżyckim z udziałem wyłącznie jeżyckich restauracji.

Mat. pras., el