pirat drogowy na Krzywoustego fot. policja

Poznań: Jechał ulicą Krzywoustego 155 km na godzinę!

85 kilometrów za szybko, bo na tej ulicy obowiązuje ograniczenie do 70 – jak skrupulatnie podliczyli poznańscy policjanci. Pirat drogowy został zatrzymany na ul. Krzywoustego w Poznaniu.

Wielu kierowców liczy na to, że policja, zajęta walką z koronawirusem i uciekającymi z kwarantanny, nie będzie zbyt starannie patrolować ulic i ścigać kierowców, którzy przekraczają prędkość. Nic bardziej mylnego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu codziennie patrolują w nieoznakowanych radiowozach ulice Poznania. Mimo zmniejszonego ruchu na drogach, kwestie związane z bezpieczeństwem są na pierwszym miejscu policyjnych zadań. Mniej samochodów na ulicach nie oznacza, że przestały obowiązywać ograniczenia prędkości.

Niestety nadal są kierowcy, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość ryzykując swoje życie i zdrowie, a także utratę prawa jazdy. Poniżej prezentujemy 2 przykłady nagrane videorejestratorem. W pierwszym przypadku kierowca jechał 155 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 70 km/h. Drugi przypadek to 127 km/h również na ulicy Krzywoustego, czyli przekroczenie dozwolonej prędkości o 57km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Otrzymali również 10 punktów karnych i 500 złotowe mandaty.

KWP, el

 

 

 

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze