motocyklista na Krzywoustego fot. policja

Poznań: Jechał ulicą Krzywoustego 130 km na godzinę. Motocyklem!

Teraz jednak będzie musiał odstawić motocykl do garażu i poczekać z rozpoczęciem sezonu 3 miesiące. Przyłapali go na takiej jeździe policjanci z poznańskiej Grupy Speed.

Funkcjonariusze 11 kwietnia zarejestrowali, jak motocyklista jechał na ul. Krzywoustego, na której obowiązuje ograniczenie do 70 km na godzinę – ponad 130 km. Kierowca otrzymał 500 zł mandatu, 10 punktów karnych i nakaz odstawienia odstawienia motocykla na trzy miesiące do garażu – bo na tyle policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Funkcjonariusze przypominają przy okazji, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, co wynika z policyjnych statystyk. Przy nadmiernej prędkości i zderzeniu z innym pojazdem, przydrożną latarnią czy drzewem kierowcę samochodu może ochronić karoseria czy poduszki powietrzne. Motocyklista nie ma szans.

Zaledwie kilka dni temu, bo 9 kwietnia, doszło do wypadku przy moście św. Rocha, w którym zginął właśnie motocyklista. Policjanci apelują więc o przestrzeganie przepisów podczas jazdy. Zwłaszcza na motocyklu.

KMP Poznań

2.3 3 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze