Poznań: Jarosław Pucek będzie szefem Krajowego Zasobu Nieruchomości

Jarosław Pucek
Były szef poznańskiego ZKZL i obecny wiceprezes HCP, a także kandydat na senatora Prawa i Sprawiedliwości ma zostać szefem Krajowego Zasobu Nieruchomości. Nominację ma otrzymać w przyszłym tygodniu.

Jarosława Pucka na nowe stanowisko ma mianować minister Jadwiga Emilewicz, w której kompetencjach jest obecnie mieszkalnictwo, a którą Pucek bardzo mocno wspierał podczas jej poznańskiej kampanii przed wyborami do sejmu. Poinformowała o tym „Gazeta Wyborcza”.

Krajowy Zasobu Nieruchomości zajmuje się rządowym programem Mieszkanie Plus. Naczelnym celem wszystkich zmian i usprawnień planowanych w tym projekcie ma być usprawnienie procesu powstawania mieszkań tak, by budowano ich znacznie więcej i by były dostępne cenowo także dla osób, które według obecnych kryteriów bankowych nie mają zdolności kredytowej. Do realizacji mają być też dopuszczeni deweloperzy, samorządy i spółdzielnie mieszkaniowe, którym łatwiej będzie zdobyć pieniądze na termomodernizację i remonty budynków, zostaną zmienione także zasady finansowania TBS-ów. Nowelizacja ustawy jest już w Senacie.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: