Poznań: Jakub J., były zastępca prezydenta Poznania, niewinny

Były wiceprezydent Poznania i były prezes spółki Szpitale Wielkopolskie, oskarżony o niegospodarność i działanie na szkodę spółki, został uniewinniony. Ale prokuratura złożyła apelację od wyroku.

Jakub J. został oskarżony o niegospodarność w zarządzaniu funduszami spółki Szpitale Wielkopolskie, której był prezesem. Zarzucano mu między innymi zlecanie pracy klubowi fitness, w którym sam ćwiczył. Jakub J. podpisał faktury dla klubu i kilku innych firm za usługi marketingowe i akcje promocyjne o wartości 250 tys. zł. Wątpliwości wzbudził brak potwierdzeń, że te usługi w ogóle zostały wykonane. Zawiadomienie do prokuratury złożyła Izabela Grzybowska, jego następczyni na stanowisku prezesa, gdy zrezygnował, zostawszy zastępcą prezydenta Poznania.

Jakub J. z kolei twierdził, że cała afera została zmontowana dlatego, że nie chciał się poddać naciskom wysoko postawionych polityków z PO i przyjąć do pracy w spółce wskazanych przez nich osób. Oskarżył też nowe władze Szpitali Wielkopolskich o niszczenie i wybiórcze prezentowanie dokumentów spółki.

Wyrok Sądu Rejonowego Poznań Grunwald i Jeżyce uniewinniający go ze wszystkich zarzutów zapadł jeszcze w lipcu i – jak podaje „Głos Wielkopolski” – Jakub J. powiedział po ogłoszeniu wyroku, że niczego innego się nie spodziewał. Jego zdaniem cała ta sprawa i zarzuty były zwyczajnie wydumane, a prokuratura nie tylko nie umiała przed sądem obronić swojej tezy, ale nie przedstawiła też przekonujących dowodów.

Jednak prokuratura jest innego zdania i zapowiedziała apelację od wyroku. Sprawą zajmie się więc Sąd Okręgowy w Poznaniu.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: