Poznań: Jaka będzie pogoda na święta?

Za nieco ponad tydzień Boże Narodzenie i temat pogody staje się coraz bardziej aktualny. Synoptycy są w prognozach wyjątkowo zgodni w tym roku – ale niestety, nie mają dobrych wieści.

Zgodnie z prognozą TVN Meteo święta będą nie tylko zielone, ale i ciepłe. Mróz jest przewidywany jedynie w północno-wschodniej Polsce – w Suwałkach temperatura może spaść nawet do -9 stopni Celsjusza, będzie też padał śnieg. Pomrozi też w Warszawie do -6 stopni.

Niestety, w zachodniej części kraju pogoda zapowiada się iście wiosenna: od +2 w Szczecinie do +4 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Można się też spodziewać deszczu i deszczu ze śniegiem w wigilię i pierwszy dzień świąt. W drugi dzień świąt będzie więcej słońca, a temperatura bez zmian.

Prognoza pogody w Interia.pl niewiele się różni. Boże Narodzenie ma być pochmurne w całym kraju, jedynie temperatury synoptycy Interii przewidują nieco wyższe, aż do 8 stopni Celsjusza. W Poznaniu ma być około 5 stopni, może trochę popadać, a w drugi dzień powinno wyjrzeć słońce.

Meteorolodzy Wirtualnej Polski twierdzą wprost: aura z nas zakpi i zafunduje nam na Boże Narodzenie prawdziwą wiosnę. Według prognozy opartej o model Global Forecast System śniegu na pewno nie będzie, a temperatury sięgną 7 stopni Celsjusza w zachodniej części Polski. Jedynie w północno-wschodniej Polsce są szanse na lekki mróz, a śnieg popada… na Litwie i Łotwie oraz w Tatrach.

Wigilia w większości kraju ma być słoneczna, w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia może być trochę chmur, ale będzie ciepło. Temperatury mogą sięgnąć 6 stopni i będą wyższe o około 4 stopnie niż średnia z 30 lat w Polsce. Najprawdopodobniej rok 2019 przejdzie do historii jako rekordowo ciepły.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: