Głogowska fot. ZDM

Poznań: Jaka będzie nowa Głogowska? Są już analizy

Zarząd Dróg Miejskich prezentuje dziś radnym miejskim i osiedlowym oraz urzędnikom analizy dotyczące możliwych zmian mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego na ul. Głogowskiej.

Łącznie powstało siedem możliwych wariantów, w których uwzględniono ruch pojazdów komunikacji miejskiej, natężenie ruchu samochodów, uwarunkowania przestrzenne (budynki, wjazdy, torowiska).

Analizy dotyczące ul. Głogowskiej prowadzone były od kwietnia ubiegłego roku. Mierzone były przepływy samochodów, pieszych, rowerzystów, pojazdów komunikacji miejskiej. Badania były prowadzone w różne dni tygodnia, o różnych porach, w tym także podczas odbywających się imprez targowych.

Na podstawie analiz przygotowany zostanie projekt zmian na ul. Głogowskiej, a całość ich wprowadzania będzie podzielona na kilka etapów.

Wykonawca analiz rekomenduje utrzymanie dwóch pasów ruchu na odcinku od mostu Dworcowego po park Wilsona. Na kolejnej części ul. Głogowskiej (od parku po okolice ul. Stablewskiego) możliwe jest wydzielenie jednego normatywnego pasa jezdni – co nie wpłynie znacząco na przepustowość. Zmiany mogą zostać także wprowadzone w rejonie skrzyżowania z ul. Sielską. Dla jadących od strony Górczyna w stronę mostu Dworcowego – wygrodzenie jednego z pasów nie wpłynie na przepustowość.

Na tej podstawie miasto przystępuje do prac koncepcyjnych, a następnie projektowych, które w sposób szczegółowy nakreślą zmiany w organizacji ruchu na ul. Głogowskiej.

ZDM, el

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Nsbc
Gość
Nsbc

“wygrodzenie jednego z pasów nie wpłynie na przepustowość.” No nie wcale, proszę być idiotą gdzie indziej. Przecież za samo to zdanie, taka osoba powinna wrócić do szkoły. Chyba że chodzi o to że i tak są korki więc nie wpłynie bo dalej one beda…

Józef 45
Gość
Józef 45

Wielki błąd że od parku Wilsona proponuje się jeden pas ruchu wygeneruje to na ul. Matejki ,dalej Kasprzaka ogromny ruch samochodowy który już jest nie do opisania i życia mieszkańców zamieszkujących ten odcinek ulicy .Niech włodarze miasta i zarząd dróg przyjrzy się dokładnie co się dzieje na ul Kasprzaka od ul Niegolewski do ul Chociszewskiego, przecież to jest horror.

bodek86
Gość
bodek86

To taka nowa filozofia: im więcej samochodów tym węższe ulice. I dzięki temu mniej wypadków. I to jest prawda. Bo jak samochody stoją to nikogo nie przejeżdzają. Tak trzymać. A przy okazji okolicznym mieszkańcom można sprzedać dużo masek przeciwgazowych. A Pan Prezydent powinien pamiętać – nie da się wszystkich wsadzić na rower. Nawet jak będzie rozdawać rowery za darmo.