Głogowska fot. ZDM

Poznań: Jaka będzie nowa Głogowska? Są już analizy

Zarząd Dróg Miejskich prezentuje dziś radnym miejskim i osiedlowym oraz urzędnikom analizy dotyczące możliwych zmian mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego na ul. Głogowskiej.

Łącznie powstało siedem możliwych wariantów, w których uwzględniono ruch pojazdów komunikacji miejskiej, natężenie ruchu samochodów, uwarunkowania przestrzenne (budynki, wjazdy, torowiska).

Analizy dotyczące ul. Głogowskiej prowadzone były od kwietnia ubiegłego roku. Mierzone były przepływy samochodów, pieszych, rowerzystów, pojazdów komunikacji miejskiej. Badania były prowadzone w różne dni tygodnia, o różnych porach, w tym także podczas odbywających się imprez targowych.

Na podstawie analiz przygotowany zostanie projekt zmian na ul. Głogowskiej, a całość ich wprowadzania będzie podzielona na kilka etapów.

Wykonawca analiz rekomenduje utrzymanie dwóch pasów ruchu na odcinku od mostu Dworcowego po park Wilsona. Na kolejnej części ul. Głogowskiej (od parku po okolice ul. Stablewskiego) możliwe jest wydzielenie jednego normatywnego pasa jezdni – co nie wpłynie znacząco na przepustowość. Zmiany mogą zostać także wprowadzone w rejonie skrzyżowania z ul. Sielską. Dla jadących od strony Górczyna w stronę mostu Dworcowego – wygrodzenie jednego z pasów nie wpłynie na przepustowość.

Na tej podstawie miasto przystępuje do prac koncepcyjnych, a następnie projektowych, które w sposób szczegółowy nakreślą zmiany w organizacji ruchu na ul. Głogowskiej.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze