Pożegnanie Helmutów 3 fot. S. Wąchała

Poznań: Jak wiceprezydent Wiśniewski zaprosił Bartka do tramwaju

“Bardzo proszę, aby tramwaje o nazwie Helmut dalej jeździły dlatego, że są legendarne i fajne – napisał młody poznaniak Bartek. W odpowiedzi Mariusz Wiśniewski zaprosił Bartka na specjalną przejażdżkę “Helmutem” wiosną przyszłego roku.

Bartek wraz z rodzicami był gościem pożegnania “Helmutów” i najwidoczniej już w tak młodym wieku docenia urok starych tramwajów, bo bardzo się zmartwił tym, że “Helmuty” już nie będą jeździły po Poznaniu. Wyjaśnił też, dlaczego: “Bo są legendarne i fajne. Można siedzieć razem z mamą lub tatą. Bo mają podwójne siedzenia”

Postanowił więc napisać list do organizatorów wydarzenia, Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, żeby coś w tej sprawie zrobili.

KMPS opublikował list na Facebooku i tam zobaczył go Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, który bardzo się przejął całą sprawą. A ponieważ Bartek nie zostawił swojego adresu, wiceprezydent odpowiedział mu na… Facebooku: “Dla małego Bartka mam jednak dobrą wiadomość. Nie znikną one! Część z nich będzie jeździć na linii turystycznej 0, obsługiwanej przez Klub Miłośników Pojazdów Szynowych, inne zaś będą działać jako pojazdy techniczne MPK. Wiosną przyszłego roku zapraszam Bartka wraz z Jego rodzicami do wspólnego przejazdu “Helmutem” linią 0″.

Prezydent Wiśniewski poprosił też, żeby rodzice Bartka skontaktowali się albo z KMPS, albo z urzędem miasta, by można było ustalić dokładny termin wycieczki. Mały Bartek nie zostawił bowiem w swoim liście do siebie adresu.

Cóż, ostatnio napisaliśmy, akurat przy okazji pożegnania “Helmutów” że poznaniacy kochają swoje tramwaje. I tu mamy na to kolejny dowód…

KMPS, el

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Szymon Fudo
Gość
Szymon Fudo

Legendarne? Może jeszcze staropolskie?