Poznań: Jadwiga Emilewicz odeszła z Porozumienia

Jadwiga Emilewicz
Wicepremier i posłanka z Poznania poinformowała o swojej decyzji na Facebooku tłumacząc ją zasadniczymi różnicami w rozumieniu politycznych celów i metod z Jarosławem Gowinem. Napisała, że to nie była łatwa decyzja, ale jej zdaniem najuczciwsza.

Oto treść oświadczenia wicepremier Jadwigi Emilewicz:
„Podjęłam decyzję o opuszczeniu Porozumienia Jarosława Gowina. Po wielu latach wspólnej pracy nie jest to decyzja łatwa, ale spośród dostępnych możliwości najrozsądniejsza i – jak sądzę – najuczciwsza.
Fakt, że w dwóch bardzo poważnych kryzysach ostatnich miesięcy, które poważnie zagroziły trwaniu ZP znaleźliśmy się po przeciwnych stronach sporu nie jest – w moim przekonaniu – kwestią przypadku, ale zasadniczych różnic w rozumieniu politycznych celów i metod.
Z Jarosławem Gowinem nie zgadzałam się ani w maju, gdy wewnątrzkoalicyjny spór o termin wyborów postanowił przenieść na forum publiczne, ani teraz gdy w krytycznym dla ZP głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt podjął decyzję o wstrzymaniu się od głosu ponownie ryzykując stabilność i istnienie koalicji rządzącej. Biorąc pod uwagę skalę stojących przed Polską wyzwań decyzje zagrażające stabilności rządu uważam za fundamentalnie błędne i nie mogę się pod nimi podpisać.
Wiem, że Jarosław Gowin inaczej rozumie i ocenia te działania, wiem, że chodzi o kwestie całkowicie podstawowe, wiem również, że uzgodnienie naszych stanowisk nie jest możliwe. Jestem wiceprzewodniczącą Porozumienia – partii, w której nazwie znajduje się nazwisko Jarosława Gowina. Wydaje mi się, że uczciwość nakazuje opuścić podobną partię gdy przestajemy utożsamiać się z linią jej lidera.
Bardzo dziękuję wszystkim członkom Porozumienia za możliwość wspólnej pracy dla Polski. Zapewniam, że choć już z zewnątrz, to nadal z wielką życzliwością obserwować będę dalsze losy Porozumienia, partii, którą miałam zaszczyt zakładać i współtworzyć i której – mimo dzielących nas różnic – zawsze będę dobrze życzyć”.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: