Poznań: Jacek Jaśkowiak zachęca do ćwiczeń w strefie street workoutu

street workout fot. J. Jaśkowiak FB

„Spróbowałem swoich sił” – napisał prezydent Poznania na swoim profilu społecznościowym o miejscach do street workoutu. I przyznał, że łatwo nie było, ale zdecydowanie poleca ten rodzaj aktywności. Zwłaszcza młodzieży.

Street workout (pol. uliczny trening) to rodzaj ćwiczeń wykorzystujących do treningu elementy miejskiej zabudowy – taka była jego geneza. Teraz coraz częściej buduje się w tym celu specjalne parki do ćwiczeń tego rodzaju. Tego rodzaju treningi są stosowane często jako treningi siłowe w sztukach walki.

„W Poznaniu mamy kilkanaście miejsc przystosowanych do street workoutu i wszystkie cieszą się dużą popularnością” – napisał prezydent na swoim profilu na FB. – „Spróbowałem swoich sił i muszę przyznać, że choć ćwiczenia te wyglądają niewinnie, wymagają ogromnej sprawności i systematycznego treningu. Polecam je szczególnie młodzieży – to świetny sposób, by wzmocnić mięśnie i utrzymać prawidłową postawę. Ale to także doskonała alternatywa dla czasu spędzanego przed komputerem. Mój cel na najbliższe tygodnie to human flag. Trzymajcie kciuki”.

Human flag, czyli ludzka flaga, to jedna z figur street workoutu, przypominająca rzeczywiście flagę. Ćwiczący trzyma się dwie rękami pionowego drążka lub drabinek, utrzymując ciało poziomo, w pozycji równoległej do poziomu gruntu. Znawcy twierdzą, że wykonanie human flag wymaga długich, wielotygodniowych treningów. Zatem trzymamy kciuki za prezydenta.

Podziel się: