wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Jacek Jaśkowiak i kolejne wybory. Czy będzie startował?

Startując w wyborach na prezydenta Poznania Jacek Jaśkowiak deklarował, że chce rządzić miastem tylko dwie kadencje, co oznacza, że to ostatnia kadencja. Ale teraz coraz częściej przyznaje, że nie wyklucza startu w kolejnych wyborach.

Decyzja w tej sprawie jednak – jak podkreśla sam Jacek Jaśkowiak – jeszcze nie zapadła, jak podało Radio Poznań. Włodarz stolicy Wielkopolski powiedział też, że rozmawia dużo na ten temat z Donaldem Tuskiem, ponieważ uważa, że polityka to gra zespołowa.

Nie bez znaczenia jest dla Jacka Jaśkowiaka opinia poznaniaków. Jak przyznał, nie wie, czy mieszkańcy chcieliby, aby był dalej prezydentem, bo zauważył ich emocje i zmęczenie, jeśli chodzi o inwestycje w mieście. Uważa też, że mogą być zmęczeni nim samym, choć opinie, które słyszy chodząc ulicami Poznania, są bardzo sympatyczne. Mieszkańcy doceniają tramwaj na Naramowice, wyremontowane torowisko na Wierzbięcicach i to, że zaczął się remont Pestki. Ale uważa też, że w kwestii trwających obecnie remontów trzeba zobaczyć, jak będą wyglądały nastroje za kilka lub kilkanaście miesięcy.

Zapytany przez dziennikarzy powiedział, że jeszcze nie potrafi powiedzieć, czy wystartuje w wyborach czy nie – i czy w ogóle zamierza po zakończeniu kadencji funkcjonować w życiu publicznym. Jak deklaruje, nie będzie miał problemów z tym, żeby wrócić do biznesu po zakończeniu kadencji.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Jacek Jaśkowiak i kolejne wybory. Czy będzie startował?