Poznań: Izzy and the Black Trees, „Eurydyka” i silent disco, czyli drugi dzień Malty

otwarcie Malta Festival fot. L. Łada
Rano w parku Wieniawskiego latały obiekty w ramach warsztatów dla dzieci, po południu można się nauczyć tworzenia radioodbiorników i podyskutować. A wieczorem Malta zaprasza na koncerty i spektakle. Oto program na dziś!

O godzinie 17.00 w parku Wieniawskiego zaczyna się debata „Ulica jako scena”. Jej uczestnikami będą Dariusz Kosiński, Przemysław Sadura i Hanna Mamzer, a podczas niej będzie się można dowiedzieć, jak styl protestów ulicznych zmienia się w zależności od kraju, jak i dlaczego protestujący teatralizują swoje działania oraz co jest akceptowalne w Polsce, we Francji czy w Brazylii.

Również o 17.00 rozpoczyna się „Kurs miejskiego relaksu” spacer performatywny, premiera zina, ognisko, a wszystko to na ogródkach działkowych na Winiarach, tych zagrożonych likwidacją. O 19.30 będzie tam też można posłuchać koncertu zespołu Tęskno.

O 21.00 w parku Wieniawskiego rozpocznie się druga odsłona showcase’u muzycznego Berlin – Poznań – Kijów, usłyszymy rockowy Izzy and the Black Trees oraz girlsband Shyness. Natomiast o 22.00 w Starej Rzeźni rozpocznie się fantastyczny spektakl Teatru Biuro Podróży w reżyserii Pawła Szkotaka „Eurydyka”. Jego premiera otworzyła wczoraj teatralną część Malty.

Drugi dzień Malty zakończy tradycyjnie silent disco w parku Wieniawskiego, które – jak uważają organizatorzy, pozwoli odpocząć i naładować się energetycznie na kolejny dzień festiwalu.

 

Podziel się: