Izolatorium Hotel Ikar fot. Sławek Wąchała

Poznań: Izolatorium w hotelu Ikar nie zostanie zamknięte

– Szpital jednoimienny i izolatorium w hotelu Ikar pozostaną otwarte do czasu, gdy zagrożenie minie – zapewnił dziś Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski. W ten sposób wojewoda skomentował doniesienia mediów o tym, że izolatorium wkrótce zostanie zlikwidowane.

– Obiekt w dalszym ciągu pozostaje do dyspozycji pacjentów w Wielkopolsce i będzie funkcjonował tak długo, jak długo będzie potrzeba – podkreślił wojewoda. – To, że izolatorium ma być zamykane z końcem sierpnia, proszę traktować z dużym dystansem. Gdy będzie zamykane, z pewnością poinformujemy o tym odpowiednio wcześniej.

Wojewoda przy okazji zaapelował też do Wielkopolan, żeby nie zapominali, że pandemia wciąż trwa i nadal zachowywali ostrożność.
– Widzimy pewne poluzowanie w kontaktach społecznych – powiedział wojewoda – ale ja namawiam wszystkich, żeby zachowywali dyscyplinę i zdrowi rozsądek.

Wojewoda przypomniał, że nadal obowiązuje nakaz przestrzegania dystansu społecznego oraz zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych oraz w komunikacji publicznej – nawet jeśli latem, podczas upałów, może to być trudne do wytrzymania.

el

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze