Poznań: Inwazja nietoperzy? W jednym z budynków znaleziono ich sto!

nietoperz fot. UPP

Zwierzęta wleciały do mieszkań, ale także do klatki schodowej budynku przy placu Cyryla Ratajskiego. Niestety, nie wszystkie przeżyły. Co się stało?

Jak informuje Radio Poznań, nietoperze wleciały do jednego z mieszkań i na klatkę schodową, a później, mimo wysiłków lokatorów, nie umiały wylecieć na zewnątrz. Dopiero dzięki interwencji członków Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” udało się wydostać nietoperze z klatki schodowej i z liczników gazowych, gdzie się schowały. Niestety, nie wszystkie przeżyły: 119 było żywych i 13 martwych.

Jak wyjaśnił Radiu Poznań Andrzej Kepel, prezes „Salamandry”, nietoperze szukając sobie schronienia mogą wlecieć także do mieszkania. A w przypadku klatki schodowej powodem ich nietypowego zachowania jest… czujnik ruchu, który zapala światło. Nietoperze wlatują, czujnik reaguje i zapala światło, więc one siadają, bo dla nich jest dzień. Gdy się zauważy takie zjawisko, najlepiej od razu powiadomić “Salamandrę” lub straż miejską, które uratują nietoperze. Niejednokrotnie zresztą już to robili.

Podziel się: