niedziela, 25 lutego, 2024

Poznań Ice Festival na Świętym Marcinie. Kiedy się rozpocznie?

W tym roku lodowe rzeźby i tworzących je mistrzów będzie można podziwiać w nowym miejscu: na Świętym Marcinie przy Alfach. Ice Festival 2023 rozpocznie się 8 i potrwa do 10 grudnia . Weźmie w nim udział 24 artystów z 9 krajów.

Tradycyjnie już festiwal rozpocznie 8 grudnia o godzinie 16.00 konkurs małej rzeźby – zawodnicy będą mieli 2,5 godziny, by z otrzymanej bryły lodu wyrzeźbić zadany temat.

9 grudnia od godziny 12.00 do 18.00 to dzień konkursu Speed Ice Carving, podczas którego rzeźbiarze dostaną identyczne bryły lodu, by w ciągu kilkudziesięciu minut wyrzeźbić w nich konkursowy wzór. Wygra ten, który zrobi to najwierniej.

10 grudnia to dzień konkursu głównego. Tu zespoły rzeźbiarzy otrzymają kilkanaście ton lodu i będą mieć 8 godzin na wyrzeźbienie dzieła na dowolny temat. Konkurs rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do 17.00, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni około godziny 18.00 i wtedy też przewidziano wręczenie nagród. Natomiast o godzinie 19.00 rozpocznie się specjalny pokaz rzeźbienia w lodzie przy wtórze muzyki i z efektami świetlnymi.

Na festiwal 10 grudnia warto przyjść z dziećmi – od godziny 12.00 do 15.00 będą się tam odbywały warsztaty rzeźby lodowej dla dzieci. Festiwalowi towarzyszy też jarmark, na którym można kupić przekąski i grzane wino, oraz lodowe miasteczko Stihl Ice City, w którym będzie urzędował Św. Mikołaj z elfami.

Warto dodać, że poznański festiwal rzeźby lodowej znajduje się na liście Światowego Stowarzyszenia Rzeźbienia w Lodzie jako jeden z konkursów w kalendarzu Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie. W tym roku wystartuje w nim 24 rzeźbiarzy z Japonii, Kanady, Filipin, Polski, Czech, Francji, USA, Hiszpanii i Finlandii.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańPoznań Ice Festival na Świętym Marcinie. Kiedy się rozpocznie?