Poznań Ice Festival już się zakończył. Która rzeźba zwyciężyła? (ZDJĘCIA)

Poznan Ice Festival fot. S. Wąchała

Niesamowita rzeźba kameleona autorstwa czeskiego duetu Václav Lemon i Roman Mikuš ze stanowiska nr 5 zwyciężyła w tegorocznej edycji Poznań Ice Festival. Ale jurorzy mieli duży problem z wyborem. Zobaczcie zdjęcia!

Już po raz szesnasty w Poznaniu, tym razem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbywał się festiwal rzeźby lodowej. W tym roku do konkursu zgłosiło się 24 artystów z 12 krajów, którzy w dwuosobowych zespołach walczyli o zwycięstwo w trzech konkursach: konkursie małej rzeźby, który się odbył 9 grudnia – tematem przewodnim było kino – Speed Ice Carving 10 grudnia, kiedy musieli jak najszybciej i jak najwierniej odtworzyć konkursowy wzór w bryle lodu i w konkursie głównym, który odbywał się 11 grudnia.

Na wyrzeźbienie i zaprezentowanie swojego autorskiego projektu, bo na tym polegał konkurs główny, artyści mieli czas od 9.00 do 17.00. Później prace oceniało jury, które zadecydowało, że najlepszą rzeźbą jest kameleon autorstwa czeskiego duetu Václav Lemon i Roman Mikuš.

Ale jurorzy nie mieli łatwego zadania, bo wszystkie prace prezentowały niezwykle wysoki poziom – co można zobaczyć na naszych zdjęciach.

Lodowe rzeźby można podziwiać na MTP od strony Holu Wschodniego. Będą stać tak długo, aż się nie roztopią – a ponieważ synoptycy zapowiadają ochłodzenie, jest szansa, że postoją co najmniej przez tydzień.

Podziel się:

Ostatnio dodane: