Reklama

Poznań Ice Festival 2018

Lodowe miasteczko, świąteczny fire show, no i oczywiście to, co najważniejsze: lodowe rzeźby. 8 grudnia rozpoczyna się Poznań Ice Festival.

W tym roku w dwudniowych zmaganiach udział weźmie 16 rzeźbiarzy z całego świata – m.in. z Kanady, Malezji, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Francji oraz Polski. W sobotę o 11.00 zawody rozpocznie tradycyjnie już Speed Ice Carving. W tej konkurencji lodowi rzeźbiarze mają za zadanie jak najdokładniej odtworzyć konkursowy wzór Wszyscy mają do dyspozycji identyczne bryły lodu, a wygrywa ta ekipa, która zrobi to najdokładniej – i najszybciej. Każda ma na wykonanie swojej rzeźby pół godziny. O godzinie 17.00 zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

Niedziela to tradycyjnie dzień Konkursu Głównego. Tego dnia już od 9 rano zawodnicy w dwuosobowych zespołach będą rzeźbili swoje autorskie prace. Będą na to mieli 8 godzin. Swoje umiejętności przy tworzeniu lodowych rzeźb będą mogli sprawdzić także najmłodsi poznaniacy: o godzinie 10.00 rozpoczną się warsztaty z rzeźby lodowej przeznaczone właśnie dla dzieci. Nie zabraknie też innych konkursów i animacji dla najmłodszych.

Lodowe zmagania będą umilać koncerty: wystąpią między innymi uczniowie szkoły “Voice Compet”, szkoła musicalowa “Erato”, a także Activus Fitness i Taniec Kingi Żelechowskiej. Warto będzie odwiedzić także lodowe miasteczko – prezent od firmy Stihl. Będzie miało ono powierzchnię aż 100 metrów kwadratowych!

O godzinie 18.00 na scenie zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu, a publiczność będzie mogła podziwiać rzeźby podświetlone kolorowymi reflektorami. Po ogłoszeniu wyników rozpocznie się pokaz laserowy, podczas którego zagra Marvi, polski muzyk, dla którego inspiracją jest twórczość Jeana Michela Jarre’a.

UMP, el, fot. UMP

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
trackback

[…] O tegorocznej imprezie więcej można przeczytać tutaj. […]