Poznań: Hybrydowy mercedes na testach

mercedes hybrydowy fot. UMP
Mercedes-Benz Citaro G Hybrid od 19 maja wozi pasażerów w Poznaniu. Autobus jest testowany przez MPK Poznań. Można go spotkać na liniach 151, 171 oraz 191 do połowy czerwca.

Pojazd z napędem hybrydowym został przekazany na testy przez spółkę EvoBus Polska. W autobusie znajduje się 135 miejsc, w tym 41 siedzących.

„Podstawowa zasada działania nowego modelu Citaro Hybrid jest prosta: Elektryczny silnik tarczowy zintegrowany jest pomiędzy silnikiem spalinowym a automatyczną skrzynią biegów. Pełni funkcję generatora, przetwarzając energię pochodzącą z hamowania silnikiem w prąd. Wytworzony prąd zostaje zmagazynowany. Bez technologii hybrydowej energia pozyskiwana w fazie rekuperacji byłaby tracona, zaś nowy Citaro Hybrid wykorzystuje ją: Gdy tylko autobus rusza z miejsca, silnik elektryczny wspomaga silnik diesla dodatkowym momentem obrotowym. Dzięki temu, silnikowi spalinowemu wystarczy wytworzenie mniejszej mocy, by ruszyć z miejsca, oszczędzając na paliwie. Dodatkowo silnik elektryczny wspomaga pracę na biegu jałowym. Poprawia to sprawność silnika spalinowego, przyczyniając się też do znacznego obniżenia zużycia paliwa a tym samym również do obniżenia poziomu emisji” – informuje EvoBus Polska.

Dzięki testom MPK dowie się, jak pojazd sprawdza się w poznańskich warunkach eksploatacyjnych.

MPK, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: