Poznań: Hubert Smul Taksówkarzem Roku 2019

Taksówkarz roku fot. UMP
Jest uprzejmy, szybko przyjeżdża na wezwanie i zawsze wiezie pasażera do celu najkrótszą trasą – takie między innymi opinie klientów zadecydowały o przyznaniu Hubertowi Smulowi tytułu Taksówkarza Roku 2019.

Głównym celem plebiscytu było docenienie pracy taksówkarzy i wybranie wśród nich tego, którego jakość świadczonych usług może stanowić wzór do naśladowania.

– To niezwykły plebiscyt. W ten sposób chcemy nagrodzić najlepszych taksówkarzy, którzy codziennie jeżdżą po naszym mieście – mówiła Katarzyna Kierzek – Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania. – Nie bez znaczenie jest też fakt, ze dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Zrównoważonego Transportu. Uważam, że branża taksówkarska bardzo mocno wpisuje się w jego ideę. Im chętniej poznaniacy będą chcieli korzystać z taksówek, tym rzadziej będą sięgać po własny samochód. Dlatego będę mocno wspierać branżę taksówkarską. Żyjemy w czasach kryzysu klimatycznego, więc będę również mocno zachęcać taksówkarzy, aby swoje taksówki zamieniali na samochody elektryczne i ekologiczne.

W tym roku poznaniacy już po raz drugi mieli okazję zagłosować na swojego ulubionego kierowcę taksówki (pierwsza edycja plebiscytu odbyła się w zeszłym roku). Poznaniacy brali pod uwagę czas oczekiwania, jakość obsługi, ceny, komfort podróżowania i dobór trasy przejazdu. Dla kapituły plebiscytu ważna była liczba uzyskanych głosów, a także przestrzeganie prawa przez przewoźnika czy brak skarg ze strony klientów.

Tytuł Poznańskiego Taksówkarza Roku w 2019 obronił Hubert Smul, zeszłoroczny laureat. Kapituła plebiscytu przyznała też dwa tytuły wyróżnionych – powędrowały one do Michała Matuszewskiego i Grzegorza Skunecznego.

Sam nagrodzony uważa, że wykonuje bardzo ciekawy zawód, pełen nieoczekiwanych wyzwań, no i rozwojowy.
– Trzeba mieć na uwadze to, że ludzie nie tylko chcą zostać przewiezieni z miejsca na miejsce – mówił.- Czasem chcą także porozmawiać, oczekują pomocy.

Nagrodę wręczono mu podczas finałowej gali, która odbyła się w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab. Organizatorzy konkursu nie zapomnieli również o głosujących. Kapituła wylosowała trzy osoby, do których trafiły upominki.

Podczas gali goście mieli możliwość skorzystania z atrakcji oferowanych przez Auto Szkołę Skoda, najnowocześniejszy w Polsce ośrodek doskonalenia techniki jazdy. Na najmłodszych czekały animacje przygotowane m.in. przez Komendę Miejską Policji oraz Inspekcję Transportu Drogowego. Galę Taksówkarza Roku 2019 roku poprowadził najbardziej znany taksówkarz w Polsce – Mieczysław Hryniewicz, który w serialu „Zmiennicy” wcielał się w rolę Jacka Żytkiewicza. Nie zabrakło też słynnej filmowej taksówki nr 1313.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: