Poznań: Hotel Lech się zamyka!

Był jednym z symboli Świętego Marcina i istniał w tym miejscu od 110 lat. To był jeden z najstarszych poznańskich hoteli. Był – ponieważ już nie istnieje. Z powodów finansowych.

Jak ustaliło Radio Poznań, kamienica, w której mieścił się hotel, już od dawna wymagała generalnego remontu. Także i wnętrze wymagało zmian, bo jednak standardy hotelowe się zmieniają i to, co było luksusem kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu – obecnie jest standardem. Doskonałym przykładem jest dawny hotel “Polonez”‘. Niegdyś luksusowy obiekt głównie dla zagranicznych i zamożnych gości – dziś jego standard pozwala mu być jedynie akademikiem.

W przypadku hotelu Lech problem polegał jednak na tym, że właściciel hotelu nie jest właścicielem kamienicy, w której hotel się mieści. remontując ją inwestowałby więc w cudzy budynek, co raczej nie miałoby sensu z jego punktu widzenia. Postanowił więc zamknąć hotel.

Co powstanie budynku dawnego hotelu? Jeszcze nie wiadomo, jednak wcale nie jest wykluczone, że… hotel. Bo w Poznaniu miejsc hotelowych brakuje, jako że turystów do miasta przyjeżdża coraz więcej. A budynek ma idealną lokalizację: w samym centrum, blisko miejskiej komunikacji i dworca PKP, targów, a także centrów życia kulturalnego, czyli Starego Rynku i CK Zamek.

Miejmy tylko nadzieje, że nie skończy jak budynek po Bibliotece Raczyńskich, znajdujący się prawie naprzeciwko, który został kupiony przez prywatnego inwestora – i na tym się skończyło. Niszczejący i wyraźnie opuszczony budynek stanowi niemiły kontrast z odnowionym Świętym Marcinem i remontowanymi budynkami wokół.

Radio Poznań, el, fot. S. Szczepaniak

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze