most Lecha fot. PIM

Poznań: Horror komunikacyjny na moście Lecha. 80 minut w korku!

Miało być lepiej i szybciej na nowym moście po remoncie – a wyszło jak zwykle. Z powodu dodatkowego remontu, który się tam odbywa, kierowcy stoją w korkach nawet 80 minut.

Północną nitkę mostu Lecha otwarto wczoraj i wszyscy kierowcy z północnej części miasta już zacierali ręce ciesząc się na łatwiejszy dojazd do domu. Jednak okazało się, że to nie koniec prac. Poznańskie Inwestycje Miejskie, korzystając z dobrej pogody, postanowiły przyspieszyć wymianę nawierzchni na dojazdach do południowej nitki mostu Lecha.Prace zamiast rozpocząć się w przyszłym, tygodniu, jak było pierwotnie zaplanowane, zaczęły się 13 grudnia.

Problem polegał tylko na tym, że PIM zapomniał powiadomić o przyspieszeniu terminu prac – dodał tylko aktualizację w starej informacji, a mało kto to zauważył. Efektem były gigantyczne korki trwające dziś cały dzień. Około 16.00, jak raportowali na bieżąco kierowcy, przed wjazdem na most stało się 80 minut.

Co gorsza, w korkach tkwią także miejskie autobusy. Jak informuje Nadzór Ruchu MPK, z powodu paraliżu komunikacyjnego po zachodniej stronie mostu Lecha autobusy linii 178, 183, 185 i 322 praktycznie nie są w stanie obsługiwać swoich tras, bo stoją w korkach.

Najwyraźniej nikt nie pomyślał o tym, że grudzień to miesiąc świąteczny, nawet jeśli chodzi o pierwszą połowę tego miesiąca, a to oznacza zwiększony ruch na drogach – i większe korki. Zwłaszcza że chodzi o piątek, który i tak jest zawsze tym najbardziej “korkowym” dniem w tygodniu. Nawet bez zbliżających się świąt.

Całość wymiany nawierzchni – jak obiecuje PIM – ma zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia. A to niestety oznacza, że przez cały ten czas korki w tej części miasta będą się utrzymywać. Na pewno część kierowców zrezygnuje z jazdy przez most Lecha i wybierze alternatywne trasy – ale to mogą zrobić poznaniacy. A pamiętajmy, że im bliżej świąt, tym ruch będzie większy i z większym procentem udziału aut spoza Poznania, wiozących weekendowych gości na zakupy czy atrakcje Betlejem Poznańskiego. A ci kierowcy na pewno gorzej sobie będą radzić w miejskim ruchu niż tubylcy, choćby dlatego, że nie interesują się na bieżąco stanem dróg i korków w Poznaniu, tylko w swojej miejscowości.

Prezydent Jacek Jaśkowiak już przeprosił za chaos informacyjny. PIM wydał nowy komunikat, który szczegółowo opisuje zmiany w rejonach mostu Lecha. I niby wszystko w porządku, błędy zostały naprawione. Jednak korków, i to jeszcze w wyjątkowo gorącym okresie przedświątecznym, to zdecydowanie nie zmniejszy.

el

Podziel się!

10
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Arkadiusz Bendowski
Gość
Arkadiusz Bendowski

Takie huczne otwarcie przez samego prezydenta miasta, a tu kolejny bubel to pokazyje jaka jest polityka ostatnich latach

Adam
Gość
Adam

Tak jest taki prezydent miały być prezydentem Polski chyba sam będzie do Warszawy na rowerze jeździł…. żenada

Poznanczyk
Gość
Poznanczyk

Jaśkowiak wypier…laj

Poznanczyk
Gość
Poznanczyk

Razem z tym chuj..wym mostem

Lucyna Muller
Gość
Lucyna Muller

Niestety też się dzisiaj zawiodłam powrotem do domu😶😶

Matt Mirren
Gość
Matt Mirren

Poznań schodzi do 4 ligi.
Grobelas byl psiakiem Kulczyka, a Tęczowemu marzy sie pedalenie na skalę krajową. Miasto to taka.mała trampolinka do kariery. Kompletny brak autorytetów jak okiem siegnąć.

Olo
Gość
Olo

Poznań i wszystko jasne. Prawie połowa grudnia wszystko oblegane bo święta a w Poznaniu idio i godzą się na markety i galerie w śródmieściu zapominając w ogóle o komunikacji bo po co. Ten most i jego naprawa oczywiście terminowo też po Poznański czyli bez głowy na karku.

Jagienka Komorowska-Helldén
Gość
Jagienka Komorowska-Helldén

Wytrzymaliśmy 2 lata bodajże, wytrzymamy 2 tygodnie. Pikuś. Byle się później poprawiło

Marcin Myta Mytkowski
Gość
Marcin Myta Mytkowski

W dupę niech wsadzi swoje przeprosiny pan prezydent …. utraconego w korkach czasu nie da się odzyskać …. PIM to dno kompletne pseudo specjaliści od siedmiu boleści, planować budowę 200m przeprawy na tyle lat😂😂😂😂😂😂😂żartownisie 😂😂😂😂

Piotr Kaczewiak
Gość
Piotr Kaczewiak

I czekamy na zakończenie a marudą i tak nikt nie dogodzi super że wybudowana ta przeprawa.