Poznań: Horror komunikacyjny na moście Lecha. 80 minut w korku!

most Lecha fot. PIM
Miało być lepiej i szybciej na nowym moście po remoncie – a wyszło jak zwykle. Z powodu dodatkowego remontu, który się tam odbywa, kierowcy stoją w korkach nawet 80 minut.

Północną nitkę mostu Lecha otwarto wczoraj i wszyscy kierowcy z północnej części miasta już zacierali ręce ciesząc się na łatwiejszy dojazd do domu. Jednak okazało się, że to nie koniec prac. Poznańskie Inwestycje Miejskie, korzystając z dobrej pogody, postanowiły przyspieszyć wymianę nawierzchni na dojazdach do południowej nitki mostu Lecha.Prace zamiast rozpocząć się w przyszłym, tygodniu, jak było pierwotnie zaplanowane, zaczęły się 13 grudnia.

Problem polegał tylko na tym, że PIM zapomniał powiadomić o przyspieszeniu terminu prac – dodał tylko aktualizację w starej informacji, a mało kto to zauważył. Efektem były gigantyczne korki trwające dziś cały dzień. Około 16.00, jak raportowali na bieżąco kierowcy, przed wjazdem na most stało się 80 minut.

Co gorsza, w korkach tkwią także miejskie autobusy. Jak informuje Nadzór Ruchu MPK, z powodu paraliżu komunikacyjnego po zachodniej stronie mostu Lecha autobusy linii 178, 183, 185 i 322 praktycznie nie są w stanie obsługiwać swoich tras, bo stoją w korkach.

Najwyraźniej nikt nie pomyślał o tym, że grudzień to miesiąc świąteczny, nawet jeśli chodzi o pierwszą połowę tego miesiąca, a to oznacza zwiększony ruch na drogach – i większe korki. Zwłaszcza że chodzi o piątek, który i tak jest zawsze tym najbardziej „korkowym” dniem w tygodniu. Nawet bez zbliżających się świąt.

Całość wymiany nawierzchni – jak obiecuje PIM – ma zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia. A to niestety oznacza, że przez cały ten czas korki w tej części miasta będą się utrzymywać. Na pewno część kierowców zrezygnuje z jazdy przez most Lecha i wybierze alternatywne trasy – ale to mogą zrobić poznaniacy. A pamiętajmy, że im bliżej świąt, tym ruch będzie większy i z większym procentem udziału aut spoza Poznania, wiozących weekendowych gości na zakupy czy atrakcje Betlejem Poznańskiego. A ci kierowcy na pewno gorzej sobie będą radzić w miejskim ruchu niż tubylcy, choćby dlatego, że nie interesują się na bieżąco stanem dróg i korków w Poznaniu, tylko w swojej miejscowości.

Prezydent Jacek Jaśkowiak już przeprosił za chaos informacyjny. PIM wydał nowy komunikat, który szczegółowo opisuje zmiany w rejonach mostu Lecha. I niby wszystko w porządku, błędy zostały naprawione. Jednak korków, i to jeszcze w wyjątkowo gorącym okresie przedświątecznym, to zdecydowanie nie zmniejszy.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: