Happy Jazz Band nad Rusałką fot. Sławek Wąchała

Poznań: Happy Jazz Band nad Rusałką

Urokliwe jezioro w tle sceny, wyjątkowo malowniczy zachód słońca – i doskonała muzyka. Happy Jazz Band mają dar do takich koncertów, gdzie wszystko, łącznie z pogodą i otoczeniem – gra jak z nut. To się dopiero nazywa talent!

Happy Jazz Band to młody, ale już cieszący się uznaniem poznański zespół grający jazz. Występowali z takimi muzykami jak Jarosław Kostka, Jan Adamczewski czy Patrycjusz Gruszecki i na każdym koncercie potwierdzają swoją jakość: doskonała i doskonale zagrana muzyka, co jest zjawiskiem zdarzającym się znaczenie rzadziej niżbyśmy sobie życzyli.

A dobrze zagrać jazz nie jest łatwo: po pierwsze dlatego, że to ten rodzaj muzyki, który nie pozwala nadrobić braków elektroniką, a po drugie dlatego, że Happy Jazz Band gra standardy, które na pamieć zna większość publiczności przychodzącej na takie koncerty. Taką publiczność trudno oszukać…

Jednak perfekcja to jedno, doskonałe głosy wokalistów to drugie – a oni mają jeszcze dar wyjątkowej lekkości i radości wykonania, który sprawia, że muzyki w ich wykonaniu słucha z ogromną przyjemnością. Zupełnie jakby siedząc nad pięknym jeziorem o zachodzie słońca piło się szampan bardzo dobrego rocznika.

Lilia Łada

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze