Poznań: Grzywna dla założyciela Fundacji Pro-Prawo do Życia

Fundacja Życie i Rodzina

Mariusz Dzierżawski, założyciel Fundacji Pro-Prawo do Życia, musi zapłacić grzywnę za powieszenie plakatu ostrzegającego przed gejami. Sąd Okręgowy w Poznaniu nie uznał jego argumentu, że grzywna narusza wolność słowa.

Chodzi o plakat powieszony na jednej z kamienic na Śródce przy rondzie, na którym widniało zdjęcie gejów z niemieckiej parady równości z napisami ostrzegającymi przed seks-edukacją i wychowywaniem dzieci przez gejów i lesbijki. Sąd rejonowy uznał plakat za naruszający dobre obyczaje, ponieważ mężczyźni na zdjęciach są prawie nadzy i ukarał Dzierżawskiego grzywną w wysokości 1500 zł.

Twórca fundacji Pro-Prawo do Życia odwołał się od wyrobku uważając, że narusza wolność słowa i sprawa trafiła przed Sąd Okręgowy w Poznaniu. Jak informuje radio Poznań, sędzia obniżyła wysokość grzywny do tysiąca złotych, ale uznała, że oskarżony musi ją zapłacić, a kara jest jak najbardziej zasadna i nie ma nic wspólnego z naruszaniem wolności słowa.

Prezentowany plakat zawiera treści nie tylko nieprawdziwe, ale odnoszące się bezpośrednio do seksu, a także zdjęcie prawie nagich mężczyzn. Wieszanie takich plakatów w przestrzeni publicznej jest nieprzyzwoite i wiele osób nie życzy sobie oglądania czegoś takiego. Zwłaszcza w przypadku dzieci widok takiego plakatu może być traumatyczny, bo nie w ten sposób powinno się je zaznajamiać z seksualnością.

Wyrok jest prawomocny.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: