97. PZLA Mistrzostwa Polski - Bartosz Guss z certyfikatem fot. UMP

Poznań gospodarzem Mistrzostw Polski w lekkoatletyce w 2021 roku

97. PZLA Mistrzostwa Polski odbędą się w czerwcu przyszłego roku w Poznaniu. Zmagania czołówki polskich lekkoatletów kibice będą podziwiać na stadionie POSiR Golęcin. Decyzję o powierzeniu Poznaniowi prawa do organizacji wydarzenia podjął Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania, otrzymał podczas Athletics Grand Prix, które właśnie odbyły się w Poznaniu, certyfikat na organizację mistrzostw z rąk przedstawiciela PZLA.

– To fantastyczna wiadomość dla wszystkich poznańskich kibiców lekkiej atletyki – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Przez ostatnie dwa lata miasto Poznań bardzo mocno inwestowało w kompleks lekkoatletyczny na Golęcinie. Zmodernizowaliśmy stadion, zbudowaliśmy nowe boisko rozgrzewkowe. Cieszę się, że PZLA docenił nasze wysiłki i powierzył nam organizację Mistrzostw Polski.

Lekkoatletyka na wysokim poziomie gości w Poznaniu od zeszłego roku dzięki mityngowi Poznań Athletics Grand Prix organizowanemu przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W imprezie startowały takie gwiazdy jak Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow czy Paweł Wojciechowski.

– Ostatni raz lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski gościły w stolicy Wielkopolski w 2007 roku – przypomina Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania. Po modernizacji obiektów na Golęcinie mamy szansę organizować imprezy tego typu częściej i na pewno będziemy o nie zabiegać.

POSiR, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze