Poznań: Górczyn w górę!

Centrum Otwarte ponownie zaprasza na spacer badawczy. Tym razem na Górczyn, który – jak twierdzą – nad niczym nie góruje. Czy aby na pewno? To się okaże…

Górczyn nad niczym nie góruje. Ani dosłownie, ani w przenośni. W Poznaniu od 120 lat, ale nie bardzo to widać: skala mała, klimat małomiasteczkowy. Do tego Głogowska z komunikacyjnym węzłem przy torach, która tnie Górczyn na pół. A także wielkie szafy bloków wstawione tu ponad 40 lat temu.

Ale Górczyn się zmienia, deweloperzy zagęszczają dzielnicę od dwóch dekad. Ostatnio coraz szybciej. Dawne wiejskie gospodarstwa przeobrażają się w ciąg bloków, nowe domy stają na starych osiedlach. Wszystko się tu miesza, cały czas zmienia. Oraz idzie w górę.

W którą stronę zmierza ten rozrost, jakiej jakości jest przyrost masy budowlanej Górczyna? Jak dzielnica będzie wyglądać za kilka lub kilkanaście lat? I czy ktokolwiek panuje nad jej kompleksowym rozwojem? Wszystko sprawdzimy na spacerze badawczym w ramach akcji „Przyrost masy”.

W programie atrakcje – m.in.: parking Zbawiciela, osiedle, które jest ulicą (lub odwrotnie), ukryta Skandynawia, cmentarz wypoczynku.

Poprowadzi: Kuba Głaz
Koordynuje: Andżelika Jabłońska
Grafiką zachęca: Dariusz Zych
Zdjęcia zrobi: Sławek Wąchała Fotografia
Dokumentacja filmowa: Dawid Majewski

Spacer wyruszy 28 sierpnia o godzinie 18.00 z Przystanku Sielska na Głogowskiej, tym w stronę pętli. Każdy spacerowicz mile widziany!

Mat. pras., el

Podziel się:

Ostatnio dodane: