Golęcin gotowy na mistrzostwa fot. A. Ciereszko UMP

Poznań: Golęcin gotowy na mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

24 czerwca rozpoczynają się 97. PZLA Mistrzostwa Polski, w roku setnej rocznicy powołania Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawody potrwają do soboty, 26 czerwca.

Za przyznanie decyzji o organizacji imprezy w naszym mieście podziękował władzom PZLA Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.
– To duży zaszczyt, na który Poznań zapracował, modernizując w ostatnich latach infrastrukturę lekkoatletyczną – podkreślił prezydent Solarski.

– Wielu Polaków znajduje się bardzo wysoko na tegorocznych światowych listach wyników – zauważył Tadeusz Osik, wiceprezes PZLA. – Jestem przekonany, że zawody będą na najwyższym poziomie.

Fakt doskonałego przygotowania stadionu potwierdzają zawodnicy: Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Adrianna Szóstak oraz Robert Bryliński, którzy mieli okazję startować na Golęcinie niecałe dwa tygodnie temu podczas mityngu Poznań Athletics Grand Prix. Cała trójka wielkopolskich lekkoatletów przyznaje, że dodatkowym bodźcem do osiągania dobrych wyników na będzie obecność na stadionie najbliższych.

Kwalifikację olimpijską do Tokio podczas 97.PZLA Mistrzostw Polski może zdobyć pięcioro zawodników z naszego miasta.

– Po moich ostatnich startach widać dużą progresję. Myślę, że w czwartek i piątek wyniki powinny być jeszcze lepsze – zapowiedziała Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, a Adrianna Szóstak obiecała, że będzie walczyć o pokonanie bariery 14 metrów w swoim czwartkowym starcie w finale trójskoku kobiet.

Mistrzostwa w Poznaniu będą jedną z najważniejszych prób przedolimpijskich dla polskich lekkoatletów. W trakcie 3 dni zawodów rozegranych zostanie kilkanaście konkurencji, w których udział weźmie kilkuset zawodników.

POSiR

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze