Poznań: Głupio się nie szczepić, czyli najnowszy przebój Urzędu Miasta Poznania

Głupio się nie szczepić, klip, fot. UMP

Urzędnicy stolicy Wielkopolski najwyraźniej zamarzyli o laurach Zenka Martyniuka. Dowodzi tego piosenka i klip wyprodukowany przez UMP, a zatytułowany „Głupio się nie szczepić”. Poznaniakom nie bardzo się spodobała.

Jak informują władze miasta, piosenka i klip to pierwsza odsłona kampanii społecznej mającej zachęcać do szczepień.
– Mamy wakacje, więc chcieliśmy w nieco swobodniejszej formie przekazać poznaniankom i poznaniakom ważny komunikat o szczepieniach – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. – Internet i media zalewane są przez nieprawdziwe informacje i opinie na temat działania szczepionek, kwestionowane jest nawet istnienie samej pandemii. Uznaliśmy więc, że naszą odpowiedzią będzie piosenka o tym, co uważamy za niemądre, lub mówiąc dosadniej: głupie. Ponad 60 proc. mieszkańców naszego miasta już zaszczepiło się w pełni przeciw covid-19, zachęcamy do tej mądrej decyzji również pozostałych. Tylko w ten sposób uchronimy się przed kolejnymi falami epidemii i zadbamy o zdrowie własne i innych.

W klipie grupa artystów poznańskich teatrów offowych ubranych w kolorowe kule zmaga się z trudnościami, jakie sprawia im ich obszerny strój: nie mogą wejść do tramwaju, kawiarni nie mogą się przytulić. Pomaga im dopiero interwencja lekarza.

– Kluczowym momentem filmu jest pojawienie się medyka, który zmienia rzeczywistość wygłupiających się osób i ułatwia im codzienne funkcjonowanie – mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP – W tle słychać refren piosenki: „można robić głupie rzeczy, lecz najgłupiej się nie szczepić”. Od tej pory bohaterowie filmu mogą swobodnie iść do ulubionej kawiarni i stanąć w kolejce po lody. Mogą też bez przeszkód wpaść sobie w ramiona przed poznańską Operą.

Władze miasta uznały, że piosenka i klip nagrany w centrum Poznania zachęci poznaniaków do szczepień, zwłaszcza że na końcu pojawia się plansza informacyjna, dzięki której można dowiedzieć się, jak najłatwiej zapisać się na szczepienie w stolicy Wielkopolski. Można to zrobić m.in. dzwoniąc na infolinię Poznań Kontakt (nr. tel. 61 646 33 44).

Jednak poznaniacy są innego zdania. „Infantylny”, „głupi”, „żenujący”, „disco polo to przy tym wybitna kultura”, „porażka” – to najłagodniejsze określenia, jakie można przeczytać w komentarzach w mediach społecznościowych. Poziom tak tekstu jak muzyki jest określany jako – mówiąc delikatnie – bardzo niski, a wiele osób chciałoby też wiedzieć, ile ten klip kosztował.

Podziel się:

Ostatnio dodane: