Poznań: Główny Zawór Jazzu: To był koncert!

Główny Zawór Jazzu - Koncerty Sołackie 2020 fot. Magda Zając
5 lipca nad Rusałką okazało się, że Główny Zawór Jazzu pasuje nie tylko do wnętrz klubów z lat 40., ale doskonale sprawdza się także w plenerze. No i oczywiście w tańcu.

Oficjalnie rzecz biorąc Główny Zawór Jazzu to energiczny projekt łączący pozornie niedostępne wariacje nurtów jazzowych z wszechobecną muzyką pop. Znane z rozgłośni radiowych polskie przeboje przedstawione są w swingowych aranżacjach, zabierając słuchacza w podróż po zadymionych klubach lat 30-tych, 40-tych i 50-tych.

Dziewięcioosobowy skład łamie bariery międzygatunkowe w utworach takich gwiazd jak Monika Brodka, Margaret czy Perfect i wielu, wielu innych. Odbiorcy serwowana jest nietuzinkowa mieszanka płynąca pełnią brzmienia wprost przez Główny Zawór Jazzu.

Do tego wszystkiego trzeba jeszcze dodać fantazję twórczą i poczucie humoru – i jednego, i drugiego nie brakuje członkom zespołu przy tworzeniu nowych, zazwyczaj śmiałych i oryginalnych aranżacji znanych przebojów, często z dystansem do oryginału. Fantastycznie się tego słucha, ale jak pokazała praktyka nad Rusałką – równie świetnie się tańczy. Kogo tam nie było – niech żałuje i koniecznie nadrobi zaległości. Jeśli nie zdąży latem – na pewno jesienią znajdzie Główny Zawór Jazzu w którymś klubie…

el

Podziel się: