Poznań: Główny stadion lekkoatletyczny na Golęcinie gotowy

stadion Golęcin fot. PIM
Prace modernizacyjne na głównym stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie dobiegły końca. Obiekt, który będzie gościł uczestników Poznań Athletics Grand Prix 2020, został już przekazany do użytkowania Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji.

– Główny stadion zyskał nie tylko nową nawierzchnię bieżni, ale też nowe rozbiegi do rzutu oszczepem, skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnię do rzutu młotem i dyskiem – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od piątku 31 lipca treningi na obiekcie mogą wznowić kluby sportowe oraz osoby trenujące indywidualnie. Obiekt jest czynny w godzinach 6.00 – 22.00. Dzięki pracom, które trwały od połowy marca, stadion będzie mógł być areną imprez sportowych wyższej rangi: Mistrzostw Polski, a także mityngów lekkoatletycznych o charakterze międzynarodowym. Pierwszy z nich, Poznań Athletics Grand Prix 2020, odbędzie się 11 września.

Podczas tych zawodów uczestnicy będą mogli rozgrzewać się na boisku piłkarskim wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną, którego budowa kończy się na niezagospodarowanej dotąd działce między ul. Niestachowską a stadionem głównym. Oprócz boiska do piłki nożnej, zaplanowano tam również czterotorową bieżnię poliuretanową wraz z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą. Zakończenie prac związanych z budową tego obiektu zaplanowano na sierpień.

Zarówno nowe boisko jak i wymieniona nawierzchnia stadionu głównego będą spełniać normy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.

Międzynarodowy sprawdzian po modernizacji obiekt na Golęcinie przejdzie 11 września w czasie mityngu Poznań Athletics Grand Prix 2020. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji uruchomiły już sprzedaż biletów na to wydarzenie. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi związanymi z SarsCov-2 na golęciński stadion będzie mogło wejść ponad 1000 osób. Zakup biletów na mityng jest możliwy wyłącznie online za pośrednictwem platformy ToBilet.pl do wyczerpania miejsc.

Ceny biletów:

– bilet normalny – 20,00 zł,

– bilet ulgowy – 10 00 zł,

– bilet normalny dla posiadacza Poznańskiej Karty Rodziny Dużej – 15 zł (25% zniżki),

– bilet ulgowy dla posiadacza Poznańskiej Karty Rodziny Dużej – 7,50 zł (25% zniżki).

Bilety można kupić na stronie POSiRu Dzieci do lat 3 oraz osoby niepełnosprawne mają darmowy wstęp.

POSiR rozpoczął prezentację zawodników, którzy wezmą udział w drugiej edycji Poznań Athletics Grand Prix 2020. Przed poznańską publiczność zaprezentuje się wyjątkowa postać, wspaniała sprinterka z niemałymi osiągnięciami, która potrafi na tartanie czynić cuda – Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. To jedna z czterech „Aniołków Matusińskiego”, mistrzyni Europy z Berlina 2018 w sztafecie 4×400 m z czasem 3:26,59. Wraz z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Anną Kiełbasińską i Justyną Święty-Ersetic ustanowiły rekord Europy podczas światowych zawodów IAAF w Jokohamie (maj 2019). Podczas Mistrzostw Świata w Dosze (2019) zdobyła srebrny medal w sztafecie 4×400 m z wynikiem 3:21,89. Patrycja jest zawodniczką AZS Poznań. Jej życiowe rekordy to: 51,31 (2015) – bieg na 400 metrów (stadion) oraz 52,51 (2017) – bieg na 400 metrów (hala).

PIM, POSiR, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: