Główna puchnie spacer badawczy Centrum Otwarte fot. Sławek Wąchała

Poznań: Główna zaprasza na Dzień Sąsiada

Gra miejska, podwórkowa dekoratornia, spektakl muzyczny, potancówka i… Malta Festival Poznań. To wszystko czeka na tych, którzy wybiorą się jutro na Główną na Dzień Sąsiada.

Fyrtel Główna, Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury i mieszkańcy Głównej postanowili należycie uczcić odchodzące lato i ostatnie dni wakacji. Zaprosili więc wszystkich mieszkańców i przyjaciół Głównej na Dzień Sąsiada.

Atrakcje są zaplanowane na ulicy Harcerskiej 3 i zaczynają się o 11.00 Grą Miejską. O 13.30 dzieci będą mogły wziąć udział w grach i zabawach podwórkowych, a o 14.30 rozpocznie się Fyrtel Sound, koncert ukulelistów i ukulelistek pod czujnym okiem ŚLEDŹ NIE RYBA. O tej samej godzinie rozpocznie pracę Podwórkowa Dekoratornia, czyli warsztaty tworzenia naczyń (prowadzenie: Alicja Marusiak / Marou Ceramics).

O godzinie 15.00 organizatorzy zapraszają na Sobotę ze Smakiem, czyli podwieczorek kreatywny. Pół godziny później natomiast rozpocznie się spektakl muzyczny “Poznań Poznań” w wykonaniu grupy artystycznej Mozaika. A o 16.00 Kapela Hałasów i Noiseband zapraszają na Potańcówkę z… Dystansem.

O 18.00 na scenę wkracza Malta Festival Poznań. Rozpocznie się spacer śladami mapy Sentymentalnej Głównej, który wystartuje na Rynku Wschodnim. A o 20:00 Malta zaprasza na koncert zespołu Enchanted Hunters do parku im. ks. Tadeusza Kirschke (park Nadolnik, przy placu zabaw).

“Spotkajmy się, porozmawiajmy, bawmy się i cieszmy się ostatnimi dniami wakacji!” – zapraszają organizatorzy. Przypominają też o zasadach bezpieczeństwa z powodu pandemii: dezynfekcji dłoni, zachowywaniu odległości dwóch metrów, a gdy to nie jest możliwe – zakładanie maseczki, którą każdy powinien mieć przy sobie.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze