Korki na Królowej Jadwigi fot. Alicja

Poznań: Gigantyczne korki i utrudnienia z przejazdem przez centrum

Korek do Mostu Dworcowego od Starego Browaru, zamknięta al. Niepodległości i Kaponiera – tak wygląda dziś centrum Poznania. “Napiszcie ludziom, żeby się nie pchali na al. Niepodległości, bo nie przejadą” – alarmuje nasza Użytkowniczka Alicja.

O utrudnieniach w ruchu informują nas także Użytkownicy jadący do centrum od strony lotniska Ławica. Są problemy z przejazdem przez Święty Marcin, a korki w całym centrum są gigantyczne.

Okazuje się, że powodem jest odbywające się w Poznaniu spotkanie ministrów spraw zagranicznych grupy Wyszehradzkiej i Bałkanów Zachodnich. Ministrowie przylecieli do Poznania i o 9.15 składali kwiaty przed pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956. Ze względów bezpieczeństwa policja zamknęła okolice pomnika i ulice na trasie przejazdu ministrów. Dlatego poznaniacy mają problem, by przedostać się przez centrum miasta.

Jak informują nasi Użytkownicy, nie da się przejechać al. Niepodległości, Świętym Marcinem i Kaponierą. na ul. Królowej Jadwigi korek chętnych do wjazdu do centrum sięga od Mostu Dworcowego do Starego Browaru.
“Ludzie miotają się, bo nie wiedzą, jak jechać, nie ma żadnego oznakowania” – pisze pani Alicja. – “Nikt nie uprzedza, że jadąc Towarową nie będzie można wyjechać na Święty Marcin. To jest jakiś koszmar! Dlaczego nikt o tym nie uprzedził?”

Pocieszającą informacją jest ta, że utrudnienia potrwają krótko – ministrowie natychmiast po złożeniu kwiatów udadzą się do Rogalina, gdzie odbędzie się zasadnicza część obrad.

3.1 7 votes
Oceń artykuł
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze