D. Godlewski Faqrak

Poznań: Gest posłanki Lichockiej robi furorę! Wśród… onkologów

Doktor Dariusz Godlewski z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu postanowił namówić poznaniaków, by korzystali z badań profilaktycznych. I wykorzystał w tym celu gest posłanki Lichockiej.

Najwidoczniej Joanna Lichocka potrafiła nadać nową głębię popularnemu i ekspresyjnemu gestowi, ponieważ stał się on niezwykle popularny. Powstały dziesiątki memów, komentarzy i rysunków. Doktor Godlewski z OPEN również postanowił wykorzystać tę ekspresję, by przekonać poznaniaków do częstszego udziału w badaniach. “Od 21 lat kieruję Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu i od 21 lat pokazujemy rakowi ten gest” – mówi doktor Godlewski.

Czyli z posłanką Lichocką akcja nie ma nic wspólnego, ale z pewnością jego ekspresja wpłynie na poznaniaków, by częściej poddawali się badaniom onkologicznym i też pokazywali chorobie ten sam gest, co pracownicy OPEN.
“Zróbcie to samo co my” – mówi na nagraniu doktor Godlewski i pokazuje charakterystyczny gest. Z pełną powagą, bo w końcu przy chorobach onkologicznych niewiele jest powodów do śmiechu, zwłaszcza gdy od 21 lat prowadzi się akcję “FaqRak”, podczas której zachęca się do badań profilaktycznych.

“Prosimy: badajcie się, kontrolujcie swoje ciało i pokażcie tej chorobie ten sam gest” – podsumowuje doktor Godlewski. Miejmy nadzieję, że ekspresja gestu także i w tym przypadku wywoła burzę i pacjenci tłumnie ruszą na badania. Oczywiście, o ile wystarczy pieniędzy.

FaqRak – profilaktyka

Rozpoczyna się walentynkowy weekend. Kochajcie się, dbajcie o siebie i badajcie.Profilaktyka to podstawa. Leczenie nowotworów w poczatkowym stadium rozwoju jest łatwiejsze i mniej kosztowne.

Opublikowany przez OPEN Poznań Piątek, 14 lutego 2020

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze