sdr

Poznań: Generator Malta zaprasza twórców do projektu artystycznego

„Zaklepane / Ground Rules” – taki tytuł nosi projekt artystyczny, który będzie realizowany przez chętnych artystów w parku Wieniawskiego. Generator Malta własnie ogłosił nabór.

Realizację projekt zaplanowano między 18 a 27 czerwca, a na prace wokół hasła „Zaklepane / Ground Rules” z obszaru sztuki i aktywizmu, związane ze społecznym kontekstem ziemi, jej zasobów oraz prawem własności gruntów, Generator Malta czeka do 9 kwietnia.

“Zapraszamy artystki sztuk wizualnych i performatywnych, tancerzy, badaczki, aktywistów do wzięcia udziału w naborze „Zaklepane / Ground Rules” – napisali przedstawiciele Generatora. – “Czekamy na pomysły działań perfomatywnych, site-specific, dźwiękowych, animacyjnych, instalacji, interwencji czy warsztatów wokół refleksji nad prawem własności, prawem do ziemi i wykorzystania jej zasobów. W parku Wieniawskiego w Poznaniu powstanie obiekt „twierdza”, zaprojektowana przez Iwo Borkowicza i Olę Korbańską (iwolę), gdzie rozegrają się finałowe prezentacje zwycięskich projektów. Obiekt powstanie z wykopanej ziemi i zostanie uformowany w tym samym miejscu. Codziennie inny z rezydentów i rezydentek na 48 godzin dostanie we władanie swój kawałek niepodległej ziemi. Wybrane działania staną się częścią programu Generatora Malta”.

Budżet jednego projektu wynosi 4500 zł brutto. Termin nadsyłania zgłoszeń trwa do 9 kwietnia, czteroosobowe jury wyłoni zwycięzców 13 kwietnia. Szczegóły w regulaminie oraz na stronie www.malta-festival.pl.

Generator Malta

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze