Poznań: Generator Malta zaprasza młodych artystów, dziennikarzy i aktywistów

W ramach Generatora Malta – społeczno-artystycznej sekcji Festiwalu Malta będą się odbywały twórcze działania aktywizujące i edukacyjne dla młodych twórczyń, działaczy, dziennikarek i miejskich aktywistów w przedziale wiekowym 15-19 lat.

„Zapraszamy młode fotografki, filmowców, działaczy proklimatycznych, zapalone dziennikarki, pisarki, poetów, rysowniczki, harcerzy, przyrodniczki do wzięcia udziału w naborze „Kurs Miejskiego Relaksu” – piszą twórcy festiwalu na swojej stronie. – „Jeśli chciałbyś odkryć nowe zainteresowania, rozwinąć swoją kreatywność lub poznać osoby, które podobnie jak Ty są wrażliwe i twórcze – dołącz do projektu i aktywnie działaj w obszarze, który Cię interesuje. Finał projektu odbędzie się w formie wystawy artystycznej oraz premiery zinu, które zostaną zaprezentowane 19 i 20 czerwca na Malta Festival Poznań 2021″.

W tematach poszczególnych spotkań każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu i warsztaty w terenie: filmowe, fotograficzne, reporterskie, uprawiania i wekowania roślin, tworzenia reklam społecznych i art zinów, bez produkcji śmieci. Jest też kooperatywne tworzenie eko-artystycznego zinu o miejskim chilloucie, permakulturze, roślinach, współczesnych formach bliskości i utopijnych myślach o przyszłości. Nie brakuje twórczej współpracy z permakulturowym zacięciem, projektowania i testowania aktywnego relaksu dla siebie i innych, z troską o klimat, ludzkich i nieludzkich przyjaciół, a także poznania i wspierania społeczności RODos: jej tradycji, mądrości i potrzeb.

Zgłoszenie do open calla „Kurs Miejskiego Relaksu” należy wysłać w postaci wypełnionej ankiety. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Nabór trwa do 21 kwietnia, a ogłoszenie wyników odbędzie się 23 kwietnia. Same zajęcia odbędą się podczas 31. edycja Malta Festival Poznań, która planowana jest między 18 a 27 czerwca. Sytuacja jednak może ulec zmianie ze względu na pandemię covid-19.

Podziel się: