Poznań: Gdzie zaszczepić się przeciwko koronawirusowi w ten weekend?

Szczepienie na Covid 19 fot. Sławek Wąchała

Park Starego Browaru podczas koncertu Letnie Brzmienia 27 i 28 sierpnia oraz koncert „Przeczekajmy tutaj noc” nad Wartą 29 sierpnia. W tych miejscach będzie można bez wcześniejszej rejestracji zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

Podczas koncertów Letnich Brzmień w parku Starego Browaru 27 sierpnia Mobilny Punkt Szczepień będzie czekał na chętnych w godzinach od 18.30 – 22.00. W sobotę 28 sierpnia od 16.30 do 22.00. Koncerty Letnich Brzmień są biletowane.

Zaszczepić się będzie można także podczas koncertu „Przeczekajmy tutaj noc. Piosenki Republiki i Obywatela G.C.”, który odbędzie się 29 sierpnia w Starym Porcie nad Wartą. Tu Mobilny Punkt Szczepień będzie czynny w godzinach od 19.00 do 22.00. Ten koncert także jest biletowany.

Możliwość zaszczepienia przeciwko covid-19 będzie także podczas Dni Twierdzy Poznań w Forcie VI przy ulicy Lutyckiej. Mobilny Punkt Szczepień będzie czynny 28 sierpnia od 10.00 do 18.00, a 29 sierpnia od 10.00 do 16.00. Szczepienie będzie się odbywało w scenerii rozstawionego w forcie z okazji Dni Twierdzy Poznań historycznego lazaretu. Wstęp do Fortu VI jest biletowany.

Jak przypominają władze Poznania, szczepienie umożliwi otrzymanie Unijnego Certyfikatu COVID. To dokument potwierdzający szczepienie, bez którego nie można wjechać do wielu krajów, a często korzystać w tych z różnego rodzaju usług i ofert dostępnych publicznie.

Za organizację mobilnych punktów szczepień podczas koncertów przy Starym Browarze i nad Wartą oraz Dni Twierdzy Poznań odpowiada miasto Poznań wspólnie z Poznańskim Centrum Świadczeń i Szpitalem Miejskim im. Franciszka Raszei.

Podziel się:

Ostatnio dodane: