śmieci fot. SMMP

Poznań: Gdzie jest najwięcej dzikich wysypisk? Na działkach miejskich!

15 miejsc wymagających szybkiego posprzątania na Grunwaldzie, 12 na Wildzie, 10 na Nowym Mieście, 6 na Jeżycach i 4 w centrum Starego Miasta. Tyle wykryli strażnicy miejscy w ciągu kilku ostatnich dni.

Okazało się też, że najczęściej zanieczyszczanymi terenami są… działki miejskie.
– Otoczenie pętli tramwajowych, stadionu Szyca, tereny przyległe do ulic Góreckiej, Górniczej, Opolskiej, Miedzianej, Jałowcowej oraz Szwajcarskiej i Folwarcznej, a także „bar pod wierzbą” przy ul. Na Miasteczku, lasek przy ul. Korfantego, ale także staromiejskie uliczki – to tylko przykłady miejsc wymagających „miotły” – wylicza Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej.

W wielu miejscach prace porządkowe udało się wykonać przed wiosną – usunięto na przykład pozostałości koczowiska dla bezdomnych znajdującego się na terenie przyległym do parku Sołackiego. Istniało ponad 20 lat i w tym czasie nagromadziło się tam sporo śmieci…

– Tylko w ciągu ostatnich 3 dni, na zlecenie Uniwersytetu Adama Mickiewicza, obecnego zarządcy terenu, wywieziono 16 kontenerów odpadów! – podkreślił rzecznik.

Od początku marca sprzątane są już regularnie tereny nadwiarciańskie. Stoją tam już duże pojemniki na odpady zmieszane i segregowane, wzdłuż Wartostrady dostawianych jest 129 nowych pojemników na drobne odpady – służby odpowiadające za porządek na terenach nadwarciańskich są przygotowane na nowy sezon.

– Porządkowanie terenów miejskich nabiera tempa – podsumowują strażnicy miejscy.

2.7 3 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze