Gastronomia protest Poznań fot. Sławek Wąchała

Poznań: Gastronomia prosi marszałka o pomoc

Poznańska Izba Gastronomii złożyła petycję do marszałka Marka Woźniaka o przyznanie zapomogi dla branży wzorem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Tamtejszy marszałek województwa w celu ratowania miejsc pracy w branży gastronomicznej przeznaczył po 3 tysiące złotych na każdego pracownika zatrudnionego w oparciu o umowę o pracę, wliczając w to okres miniony (od połowy października) aż do ponownego otwarcia wszystkich lokali gastronomicznych. Poznańska Izba Gastronomii złożyła na ręce samorządu Wielkopolski apel o podobną zapomogę wraz ze wzorem petycji do wypełnienia dla wszystkich chętnych lokali gastronomicznych:

“Zwracamy się z petycją o dofinansowanie branży gastronomicznej województwa wielkopolskiego z Urzędu Marszałkowskiego. Wnioskujemy o odwzorowanie pomocy przyznanej przez Urząd
Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego. Wsparcie w wysokości 3 000 zł (słownie: trzy tysiące złotych) miałoby zostać przeznaczone dla pracowników branży gastronomicznej zamkniętych lokali, aż do ponownego ich otwarcia.

Pomoc zapewni byt i utrzymanie rodzin pracowników lokali gastronomicznych, a także przyczyni się do zachowania zagrożonych likwidacją miejsc pracy. Wsparcie restauracji, kawiarni i klubów, które znalazły się w dramatycznej sytuacji w wyniku nałożonego przez rząd lockdownu, w pierwszej połowie
roku i nowych obecnych obostrzeń przeciwepidemicznych, czyli drugiego lockdownu, pozwoli przetrwać przedsiębiorstwom branży gastronomicznej do momentu zdjęcia obostrzeń. Wprowadzone rozwiązanie zapewni również przychód z tytułu podatków dla Województwa.

Zwracamy się zatem o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego dla pracowników gastronomii w naszym województwie w wysokości 3 000 zł (słownie: trzy tysiące złotych), wypłacanej miesięcznie proporcjonalnie do dni miesiąca, w których lokal jest zamknięty z powodu nałożonych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej ograniczeń przeciwepidemicznych”.

el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze