mokrofon

Poznań: Game Over- ostatni koncert Mokrofon

8 lutego ostatni raz będzie można usłyszeć Mokrofon na żywo. Pożegnalną sztukę zagrają w poznańskim Dragon Social Club, a na scenie pojawi się wielu muzyków, którzy przewinęli się przez Mokrofon. Będzie to też koncert charytatywny.

Mokrofon to poznański zespół istniejący od 2010 roku. Pierwszy utwór nagrany wspólnie z gośćmi “Poznański 13. grudnia” przez 2 tygodnie obejrzało w internecie ponad 15 tysięcy osób. W utworze jako wokaliści wystąpili Przemysław “Hans” Frencel (Luxtorpeda, 52 Dębiec), Paweł “Papa Musta” Horbowy oraz Tomasz “Kozioł” Kozłowski (Pimps of Fun).

Mokrofon ma na swoim koncie współpracę z topowymi polskimi muzykami- m.in. gitarzystą Robertem “Litzą” Friedrichem oraz trębaczem jazzowym Maciejem Fortuną. Mokrofon grał również na kilku festiwalach, między innymi na: LuxFest, Bałtyk Festiwal Media i Sztuka, Jarocin Festiwal- Hortex Rytmy Młodych czy Spring Break Showcase Festival & Conference.

Dochód z ostatniego koncertu zostanie przeznaczony dla Hospicjum Palium i przeznaczony na remont tego ośrodka, a szczególnie łazienek w starej części budynku, które działają już 20 lat i wymagają remontu. Nie są też przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych pacjentów hospicjum.
– Chcemy, aby Hospicjum Palium było coraz lepsze i piękniejsze – deklarują muzycy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w realizacji tego celu.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00 w Dragon Social Club. Kwestę podczas koncertu przeprowadzą wolontariusze z Hospicjum.

mat. pras., el

Dodaj komentarz

avatar