Poznań: Franciszek Sterczewski poprawił oświadczenie majątkowe

Franek Sterczewski fot. FB Franek Sterczewski
Okazało się, że poseł Sterczewski miał dochody w roku 2018, a to, że ich nie podał, wynikło ze złego zrozumienia instruktażu pracownika kancelarii sejmu. Korekta jego oświadczenia wisi już na sejmowej stronie internetowej.

Każdy poseł ma obowiązek złożyć oświadczenie majątkowe na początku swojej kadencji. Wylicza w nim swój stan posiadania, od nieruchomości poprzez samochody, papiery wartościowe do oszczędności. Poseł Sterczewski we wszystkich rubrykach wpisał „nie dotyczy”. Jak wyjaśnił „Gazecie Wyborczej”, była to zwykła pomyłka. Zapytał pracownicę kancelarii, czy chodzi o stan aktualny, a wtedy nie był nigdzie zatrudniony i miał debet na koncie. Tak też zapisał w oświadczeniu.

Ponieważ jednak okazało się, że chodzi o dochody z roku 2018, poseł Sterczewski sprostował swoje oświadczenie i obecnie możemy w nim przeczytać, że jego dochód wyniósł 92 548,50 zł. Z tego 71 932,50 zł – z pracy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, 9 637,50 zł – z pracy dla architekta Przemysława Borkowicza, 6 788 zł – z tytułu działalności wykonywanej osobiście oraz 4 190,50 zł – za prawa autorskie.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: