Poznań widziany z góry, z ulicy Piekary fot. Sławek Wąchała

Poznań: Forum Rozwoju Miast odwołane

IV Forum Rozwoju Miast, które miało się odbyć online 21-22 października, zostało odwołane. Powodem jest rozporządzenie Rady Ministrów zgodnie z którym w strefie czerwonej, a więc w Poznaniu, obowiązuje także zakaz organizacji wydarzeń wirtualnych.

Oświadczenie organizatorów IV Forum Rozwoju Miast:

“Szanowni Państwo,

zlecona przez współorganizatora Forum Rozwoju Miast indywidualna interpretacja prawna opublikowanej 16 października br. nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów, zmieniającej rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, jest niestety jednoznaczna. W obowiązującej na terenie powiatu poznańskiego oraz miasta Poznania strefie czerwonej, oprócz organizacji targów, wystaw i konferencji obowiązuje także całkowity zakaz organizacji wydarzeń wirtualnych. Niestety decyzja ta uniemożliwia nam realizację zaplanowanego w terminie 21-22.10.2020 roku Forum Rozwoju Miast.

W imieniu całego zespołu przygotowującego IV Edycję Forum Rozwoju Miast pragniemy gorąco Państwu podziękować za współpracę, pomoc i zaangażowanie w organizację naszego wydarzenia. Pragniemy równocześnie zapewnić, że jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby konferencja odbyła się w innym terminie, o którym Państwa z przyjemnością powiadomimy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się bardzo szybko i w takim samym składzie, ponad 400 zainteresowanych rozwojem miast gronie. Słowa Sir Kena Robinsona niech staną się mottem spotkania: “Być może nie będziemy potrafili dokładnie przewidzieć przyszłości, ale jesteśmy w stanie ją kształtować”. Dlatego rozmowy o miastach i zastosowanych przez nie rozwiązaniach w międzynarodowym gronie powinny się odbywać pomimo dzisiejszych, niezwykle trudnych realiów, których w Europie i świecie doświadczamy. A może i zwłaszcza teraz”.

Forum Rozwoju Miast to cykl spotkań i debat organizowanych przez miasto Poznań we współpracy ze Związkiem Miast Polskich poświęconych budowie miasta przyjaznego z bezpiecznymi ulicami i terenami do wspólnego spędzania czasu, z nowoczesną edukacji oraz przestrzeniami umożliwiającymi harmonijny rozwój. Tegoroczna konferencja miała być poświęcona tematowi „Bezpieczne ulice” i „Kompetencje XXI wieku”, a miał ją zakończyć Poznański Dzień Energii.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze