Poznań: Fortepian z Akademii Muzycznej będzie naprawiony! Ile wyniesie koszt naprawy?

Akademia Muzyczna, aula fot. Akademia Muzyczna

Poznańska Akademia Muzyczna wydała kolejne oświadczenie związane z wypadkiem, podczas którego uległ uszkodzeniu cenny fortepian. Okazuje się, że nie jest bardzo uszkodzony i da się naprawić, choć będzie to sporo kosztowało.

Nagranie wypadku, do którego doszło kilka dni temu, cieszyło się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło na scenie uczelni, gdy winda techniczna wyjeżdżając zahaczyła o stojący na scenie fortepian i uszkodziła go.

Fortepian Steinway & Sons to cenny instrument – na szczęście nie ucierpiał zbyt mocno podczas tego wypadku, choć i tak naprawa będzie sporo kosztowała. Akademia Muzyczna wydała w tej sprawie oświadczenie:

„W dniu 14 czerwca komisja techników koncertowych (dwóch z nich posiada dyplomy i certyfikaty firmy Steinway & Sons w Hamburgu i Steinway Academy) dokonała szczegółowych oględzin fortepianu Steinway & Sons (Model D-274, nr 608591) po upadku z windy transportowej. Jak czytamy w ekspertyzie:

„Obecnie fortepian jest sprawny mechanicznie, zachowuje stabilność stroju i po wymianie pedałów, sztyftów oraz zaprawek lakierniczych będzie nadawał się do użytkowania, jest w pełni wartościowym instrumentem”.

Koszty naprawy szacowane są na kwotę około 10 tys. złotych. W tej chwili trwają także prace Komisji ds. Wypadku przy obsłudze windy technicznej, o których będziemy informować”.

Podziel się: