Poznań: Festyn w zajezdni na Franowie. Będzie można obejrzeć nowoczesne autobusy i tramwaje

Franowo 10 fot. Karolina Adamska

Nowoczesne tramwaje i autobusy, zwiedzanie zajezdni z pokładu tramwaju, znakowanie rowerów, konkursy i zabawy. MPK zaprasza wszystkich miłośników miejskiej komunikacji w niedzielę, 19 września, na festyn do zajezdni na Franowie.

Festyn odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16 do 22 września i jest forma zachęty dla mieszkańców, by korzystali z zero- lub niskoemisyjnych środków przemieszczania się, takich jak komunikacja zbiorowa.

Festyn rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 16.00. Podczas imprezy będzie można obejrzeć nowoczesne autobusy i tramwaje MPK Poznań, w tym najnowsze autobusy elektryczne, które trafiły niedawno do Poznania. Zaprezentowane zostaną również wykorzystywane przez MPK Poznań pojazdy ratownictwa technicznego oraz autobusy użytkowane przez przewoźników z podpoznańskich gmin. Swoim sprzętem pochwalą się także policjanci i strażacy.

Uczestnicy festynu będą mogli tradycyjnie zwiedzić zajezdnię z pokładu tramwaju, zaglądając w niedostępne na co dzień zakamarki. Będzie też coś dla miłośników klocków Lego: Mateusz Wawrowski, znany poznański miłośnik komunikacji i klocków, zaprezentuje niektóre z wykonanych przez siebie modeli. Będzie można oznakować swój rower dzięki funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Aby ułatwić dojazd na Franowo uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna linia dowozowa. Tramwaje linii F będą kursować po trasie: Zajezdnia Franowo – Górny Taras Rataj – Hetmańska – Głogowska – Most Teatralny – rondo Śródka – Kórnicka – Zajezdnia Franowo.

Odjazdy tramwaju F:

Z przystanku Rondo Kaponiera: godz. 11.37, 12.17, 12.57, 13.37, 14.17 i 14.57;
Z zajezdni Franowo: 12.25, 13.05, 13.45, 14.25, 15.05 i 15.50.
Jednocześnie przypominamy, że rozpoczęły się już zapisy do gry miejskiej Wyjście Smoga, organizowanej w dniu 18 września br. przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przy współudziale przewoźników realizujących usługi na rzecz ZTM oraz że w Dniu bez samochodu, czyli 22 września, można podróżować na liniach organizowanych przez ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

Źródło: MPK

Podziel się: