Poznań: Festiwal Rzeźby Piaskowej trwa!

500 ton piasku, 10 rzeźbiarek z całej Polski i 8 monumentalnych piaskowych rzeźb powstających na oczach zachwyconej publiczności. Nad Maltą trwa Festiwal Rzeźby Piaskowej, a kto go nie widział – wiele stracił!

To pierwsza edycja festiwalu, ale już budzi ogromne zainteresowanie widzów. I trudno się temu dziwić, bo powstające monumentalne i doskonale widoczne z każdej strony jeziora rzeźby nie mogą nie zwrócić uwagi. Przez 9 dni poznaniacy mają okazję codziennie przyglądać się pracy artystek.

Motywem przewodnim festiwalu jest ekologia. Artystki tworzą rzeźby zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem, np. misie koala czy pingwiny. Finalnie, piaskowe dzieła sztuki mają mierzyć nawet do 3 metrów! Ekologiczny jest także materiał: oczywiście to naturalny piasek, ale na wielu imprezach jest on zagęszczany różnymi chemicznymi utwardzaczami, które sprawiają, że piasek daje się łatwiej formować, a dzieła sztuki są bardziej trwałe. Podczas poznańskiego festiwalu piasek jest zagęszczany wyłącznie przy użyciu wody.

Poznań Sand Festival odbywa się w sąsiedztwie Term Maltańskich (od strony jeziora). Impreza potrwa do 23 lipca, jednak efekty pracy artystek będzie można podziwiać do końca sierpnia. Wieczorami rzeźby będą podświetlane. Pod koniec lipca rozpoczną się towarzyszące festiwalowi warsztaty dla najmłodszych. Mali artyści pod kierunkiem mistrzyń będą mieli okazję poznać tajniki budowy piaskowych rzeźb i samodzielnie takie stworzyć.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: