Poznań: Festiwal Azjatycki na MTP

Tajski Miś, lody fot. Festiwal Azjatycki
Japońskie sushi, indyjska pakora albo libański tabbouleh? Nie tylko regionalną kuchnią człowiek żyje. Na Międzynarodowych Targach poznańskich będzie można znaleźć dziś także targi Smaki Regionów Azji.

Smaki Regionów Azji to wyjątkowo pyszna podróż: w Poznaniu zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli, będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i wietnamskie kanapki bahn mi. Tajski Miś zaprasza na tajskie lody powstające na oczach widza i oferuje dziesiątki smaków na bazie autorskich receptur, świeżych owoców, pysznych słodkości i markowych alkoholi. I uwaga! Mają też lody w wersji wegańskiej.

„Kwiat Peonii” zaprasza na przysmaki autorstwa kucharzy z Nepalu oraz Indii, przygotowane z najświeższych, naturalnych składników, a „Onigiri” proponuje oczywiście… onigiri, ale także ryż z tofu w sosie tamaryndowym z dodatkiem groszku cukrowego, pikantnego kurczaka z curry i wiele innych przysmaków.

Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków oraz dodatków związanych z kulturą azjatycką.

Mat. pras., el

Podziel się:

Ostatnio dodane: